Harun Çiftçi, ''Motokros Yarışlarında Kırşehir Yeni Parkurların Adresi Olacaktır'' dedi

Güncel 17 Mayıs 2018 16:03
Videoyu Aç Harun Çiftçi, ''Motokros Yarışlarında Kırşehir Yeni Parkurların Adresi Olacaktır'' dedi
A
a

27. Dönem Ak Parti Kırşehir Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Harun Çiftçi yapmış olduğu yazılı açıklamada şunları söyledi: Kırşehir, Ankara ve Kayseri gibi büyük şehirlerin arasında bir cazibe merkezi olacak potansiyele sahiptir.

Taşıdığı zenginlikleri sayesinde gelişmeye ve büyümeye açık bir ildir. 
Kırşehir nüfus ve ekonomi bakımından küçük olmasına rağmen birçok alanda yatırım potansiyeli taşımaktadır. Kırşehir'in Kesikköprü-Akçaağıl hattında Hazineye kayıtlı motokros yarış parkurlarının yapılabileceği uygun bir araziyi belirlemiş bulunmaktayız. 
Motokros Yarışları, kapalı bir parkur içerisinde doğal engeller kullanılarak yapılan bir motosiklet sporudur. Motokros yarışları Cumartesi ve Pazar olmak üzere haftanın iki gününde yapılmakta ve Türkiye Motokros Federasyonu (TMF) tarafından belirlenmektedir. Cumartesi günü serbest antreman ve sıralama belirlenirken Pazar günü ise yarışlar yapılmaktadır. Her yıl etaplar halinde düzenlenen bu spor yapıldığı şehre ekonomik, sosyokültürel ve tanıtım açısından büyük katkı sağlamaktadır. Türkiye’nin dört bir yanından katılımın olduğu yarışlara ev sahipliği yapan ilde yarışlar şölen şeklinde geçip ciddi ekonomik kazanımlar getirmektedir. 
Yarışların yapıldığı hafta otellerin ve lokantaların doluluk oranı artacaktır. Konserlerin, etkinliklerin ve eğlencenin düzenleneceği bu dönemde halkımızın da sosyal yaşamına bir katkı sağlamış olacağız. Son yapılan yarışları binlerce yarış sever heyecanla takip etmiştir. Yarışmacılar dışında, organizasyonda yer alan heyet ve ülkenin dört bir yanından gelen yarış severler 1.5 milyon TL civarında ekonomik girdi bırakmaktadır. Ayrıca yarışmaların yapılması ile buraya gelen insanlar Şirin Kırşehir’imizi daha iyi tanıyacak, tarihi yerleri gezip görecek ve şehrimizin tanıtımına katkı sağlayacaktır. Özellikle ülkemizdeki motosiklet tutkusunun çok olması bu sporu ön plana çıkarmaktadır. 
Hızın, heyecanın, adrenalinin ve eğlencenin bolca yaşandığı ve etaplarda 80 civarında yarışmacının katıldığı yarışlara büyük yatırımlar yapılmaktadır.
Bu proje ile Şirin Kırşehir’imiz olarak hem spora desteğimiz artacak hem de geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizi de farklı spor alanlarına teşvik etmiş olacağız. 
Kırşehir'de bulunan bu bölgenin potansiyel olarak değerlendirilmesi ile  Kırşehir'de yeni cazibe merkezleri oluşacak ve vatandaşlarımızın sosyo-ekonomik durumuna katkı sağlanacaktır diye konuştu.
 
1000
icon
qahmet 18 Mayıs 2018 08:34

kırşehirde kırşehirli milletvekili isteriz.pardon da

0 1 Cevap Yaz
qahmet 18 Mayıs 2018 08:34

kırşehirde kırşehirli milletvekili isteriz.pardon da

0 1 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri