Halkımız Depreme Karşı Bilgilendiriliyor

Güncel 11 Temmuz 2018 14:48
Videoyu Aç Halkımız Depreme Karşı Bilgilendiriliyor
A
a

Vali İbrahim Akın, Afet ve Acil Durumu Yönetimi Başkanlığınca (AFAD) Kırşehir'e gönderilen Deprem Simülasyon Tırını ziyaret etti.

 
Cacabey Meydanında sergilenen simülasyon tırında incelemelerde bulunan Vali İbrahim Akın, İl AFAD Müdürü Metin Alpaslan ve yetkililerden bilgiler aldı.
                Tırda yaptığı incelemenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali İbrahim Akın, Deprem Simülasyon Tırının vatandaşlarımızda deprem farkındalığını oluşturmak ve afet bilincini geliştirmek amacıyla getirildiğini söyledi.
                Simülasyon tırında deprem öncesinde, deprem sırasında ve sonrasında alınacak tedbirlerin vatandaşlarımıza gösterildiğini belirten Vali İbrahim Akın, “Deprem sırasında ne yapacağımızı bilememekten ve soğukkanlılığımızı koruyamayıp panik yapmaktan dolayı can kayıpları yaşanıyor. Allah göstermesin, meydana gelebilecek bir depremde insanlarımızın neler yapacağı, nasıl davranması gerektiği simülasyon tırında görevli arkadaşlarımızca vatandaşlarımıza uygulamalı olarak anlatılıyor. Deprem kuşağında yer alan ülkemizde deprem anında alınacak tedbirlerin vatandaşlarımızca bilinmesi son derece önemlidir.” dedi.
                Program, Vali İbrahim Akın’ın Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürü Metin Alpaslan'dan araç hakkında bilgiler alması ve simülasyonu uygulamalı olarak incelemesi ile sona erdi.( Haber Merkezi)
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri