Halk Oyunları Grup Müsabakaları Sona Erdi

Güncel 12 Mart 2018 16:30
Videoyu Aç Halk Oyunları Grup Müsabakaları Sona Erdi
A
a

İki gün boyunca süren Gençler ve Yıldızlar Düzenlemeli-Düzenlemesiz Dal Halk Oyunları Grup yarışmaları Aşıkpaşa Spor Salonunda düzenlenen yarışmaların sonunda tamamlandı.

10 Mart Cumartesi Günü Gençler Düzenlemeli ve Düzenlemesiz Dal, 11 Mart Pazar günü ise Yıldızlar Düzenlemeli ve Düzenlemesiz Dal da yapılan halk oyunları grup yarışmaları tamamlandı.
Karşılaşmaların sonunda dereceye giren ekipler Yıldızlar Düzenlemesiz dal birinci Sivas Kazım Karabekir Paşa Ortaokulu, ikinci olan ekip Ankara Hüseyin Güllüoğlu Ortaokulu oldu.
Yıldızlar Düzenlemeli Dalda birinci olan ekip Denizli Pamukkale Atatürk Ortaokulu, ikinci olan ekip ise Isparta Eğirdir Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu oldu.
Yıldızlar Gençler Düzenlemeli ve Düzenlemesiz dalda ki yarışmaların sonunda dereceye giren okullara madalya ve başarı belgelerini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Kerim Kocabıyık ve Halk Oyunları Federasyon Temsilcisi Cemal Özturgut tarafından takdim edildi.
İkinci gün boyunca süren Halk Oyunları Grup müsabakalarında birinci ve ikinci olan ekipler illerini Türkiye Şampiyonalarında temsil etme hakkı elde etti.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri