Hacı Cevad Efendi yarın anılacak

Güncel 13 Eylül 2017 09:32
Videoyu Aç Hacı Cevad Efendi yarın anılacak
A
a

Gönül İnsanı Hacı Cevad Efendi’yi anma programının 11’incisi yarın gerçekleştirilecek.

Yarın Bağbaşı Mahallesi Geylani Apartmanı önünde yapılacak olan anma programına katılımın çok olması bekleniyor.  Saat 17.15’te başlayacak törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Kur’an-ı Kerim Tilaveti sunulacak. Protokol konuşmalarının ardından davetlilere yemek ikram edilmesiyle program sona erecek.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Hacı Cevad Efendi’yi Anma ve Araştırma Vakfı (HACEV) Başkanı Mehmet Canlar, “91 yıllık hayırlı ömrü boyunca insanlığa hizmet etmiş, Allah dostu, gönüllere taht kurmuş Hacı Cevad-ı Veli Efendi’yi anma etkinliğinin 11’incisini düzenleyeceğimizden dolayı onur ve gurur duyuyoruz. Tüm halkımızı Hacı Cevad Efendi’yi anma etkinliğine bekliyoruz” dedi.
Hacı Cevad Efendi’nin istikbale ait 356 nasihatinden biri olan, “Bu vatan İslam'ın kalesi, bayrağı İslam'ın yegâne sancağıdır. Milletimiz ise İslam'ın en büyük ordusudur. Câmi’nin içi dururken dışı haramdır. Vatan sevgisi imandandır. Selametimiz için çok dua edelim.” Hacı Cevad-ı Veli (k.s.)’ sözünü hatırlatan HACEV Başkanı Mehmet Canlar, “ Birlik ve bütünlüğe daha çok ihtiyacımızın olduğu bugünlerde tüm halkımızı Efendimiz 11’inci geleneksel anma etkinliğine bekliyoruz” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri