Atamızı saygıyla anıyoruz

Kategori: Güncel - Tarih: 10 Kasım 2017 07:30
Atamızı saygıyla anıyoruz

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. Yıldönümü nedeni ile bugün Atatürk’ü Anma Programı düzenlenecek

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümü tüm yurtta, dış temsilciliklerimizde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde olduğu gibi, Kırşehir’de de çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Kırşehir’deki törenler, Cacabey Meydanı Atatürk Anıtı önünde çelenklerin sunumu ile başlayacak. Valilik ve Belediye Başkanlığı çelenginin sunumundan sonra, saat 09.05’te iki dakikalık saygı duruşunda bulunulacak ve akabinde İstiklal Marşı eşliğinde göndere çekilen bayrak yarıya indirilecek.

Anma etkinliklerine, saat 09.30’da Kültür Merkezi Salonu’nda konferans verilecek. Konferansa “Çanakkale’den Milli Mücade’ye Milli Mücadele’den 10 Kasım’a Mustafa Kemal Atatürk konulu konferans gerçekleşecek Konuşmacı olarak Recai Yağmur yer alacak.

Atatürk’ü Anma Haftası nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı tüm okul ve kurumlarda, anma programı ile haftanın anlam ve önemine uygun çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Anıtkabir’e gezi düzenlerken, okullarda “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmaları düzenlenecek.

http://asikpasagazetesi.com/haberprint/atamizi-saygiyla-aniyoruz-31143.html