Güzler Köyünde Tarımsal Sulama Değerlendirildi

Güncel 1 Mart 2018 15:10
Videoyu Aç Güzler Köyünde Tarımsal Sulama Değerlendirildi
A
a

Vali Necati Şentürk, Güzler Köyünde Sulama Birliği Başkanlığınca organize edilen ve tarımsal sulama sorunlarının değerlendirildiği toplantıya katıldı.

Son yılların en kurak döneminde tarımsal faaliyetlerle ilgili tedbirlerin alınmasının amaçlandığı toplantı, Güzler Köyü’nde Vali  Necati Şentürk başkanlığında gerçekleştirildi.

Devlet Su İşleri yetkililerinin konu ile ilgili sunumu ile başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan Necati Şentürk, mevcut su kaynaklarımızı iyi değerlendirmek zorunda olduğumuzu söyledi.

Yağışların az olması nedeniyle tarımsal arazilerin sulamasında sorunlar yaşandığını belirten Vali  Necati Şentürk, “Kuraklığın kaçınılmaz olduğu bu dönemde tarımsal faaliyetler ile ilgili alınacak çeşitli tedbirleri DSİ yetkililerinin de yer aldığı bu toplantıda ele alacağız. Amacımız geçiminin büyük kısmını tarımdan sağlayan köylülerimizin arazilerini sulamaları ile ilgili sorunlarına çareler bulmaktır. Hayatımızda son derece önem taşıyan suyun değeri tartışılamaz. Tarımsal arazilerin sulanması konusunda kuraklığın kapımızda olduğu bu dönemde elimizdeki su kaynaklarını iyi kullanmalı, sulanamayan arazilerin sulanması konusunda sağlam çözümler üretmeliyiz.” dedi.

Vali  Necati Şentürk’ün yanı sıra İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Ekemen, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, DSİ Kırşehir Şube Müdürü Murat Tektuş, Güzler Sulama Birliği Başkanı Dilek Tad ve Güzler Muhtarı Ramazan Seyfi’nin de hazır bulunduğu toplantıda köyde yaşayan vatandaşlarımız su-kuraklık ve bu sorunlarla ilgili alınabilecek önlemler konusunda bilgilendirildi.

Sulama sorunlarının çözülmesi konusunda fikir alış-verişinin yapıldığı toplantı, Şentürk, köylülerin talep ve dileklerini dinlemesi ile sona erdi.

1000
icon
Ramazan seyfi Guzler köyü muhtarı 1 Mart 2018 16:33

Sayın vali baba Necati Şentürk e ve diğer kurum mud. lerine ayrıca Alay kom.za ilgilerinden dolayı teşekkür ederim .

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri