Güçlü Kalem Mümtaz Boyacıoğlu’ndan Aşıkpaşa Gazetesi’ne Ziyaret

Güncel 4 Kasım 2017 13:56
Videoyu Aç Güçlü Kalem Mümtaz Boyacıoğlu’ndan Aşıkpaşa Gazetesi’ne Ziyaret
A
a

Güçlü Kalem Yazar Mümtaz Boyacıoğlu Aşıkpaşa Gazetesi’ni ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette Aşıkpaşa Gazetesi Sahibi Hüsnü Arıöz, Muhabir Semra Yılmaz, Editör ve İnternet Editörü Ceren Öncül ağırladı.

Hoş bir sohbet eşliğinde gerçekleşen ziyaret esnasında Mümtaz Boyacıoğlu, Muhabir Semra Yılmaz’a çocukluk hikayelerini anlattığı “Bende Çocuktum Özlemlerimle” kitabını hediye etti. Kamanlı Boyacıoğlu herkese yardımcı olmak istediğini söyledi. Ziyaret çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.
Mümtaz Boyacıoğlu Kimdir?
1 Eylül 1943 yılı Kaman doğumlu. 7 yaşından itibaren Kaman’ın doğusu ve Baran Dağının Batısında Darıözü mevkiinde ailesiyle yaşarken o yıllarda ilkokula başladı. Kaman’a 4 km uzaklıktaki Darıözünden her gün ağabeyi ile Kaman’a okula gidip geldi. İlkokulu ve ortaokulu Kaman’da okuduktan sonra 1961 yılında Kırşehir’de açılan İlköğretmen okuluna yatılı girdi. 1964 de bitirdikten sonra bir yıl Urfa-Siverek-Yoğunca köyünde, iki yıl Ağrı-Eleşkirt-Mollasüleyman Köyünde, üç yıl Kırşehir-Kaman-İmancı ve bir yılda Çağırkan köyünde çalıştıktan sonra Kaman merkeze geldi. 1992yılında emekli oldum.
1971 yılında “İYİ GECELER,” isimli masal kitabı, 2005 Yılında “BEN ŞİİRİM” isimli şiir kitabı, 2011 Yılında ise “BEN DE ÇOCUKTUM ÖZLEMLERİMLE” kitabı, “YADIRGI” İSİMLİ Abdalların yaşam biçimlerini anlatan öykü kitabı, “SÜRMELİ” isimli masal kitabı, “YAŞANMIŞ HALK FIKRALARI” isimli fıkra kitabı yazarıdır.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri