Gizem Çoşkun, Neşet Ertaş Dinleyerek Büyüdüm!

Güncel 30 Haziran 2018 14:48
Videoyu Aç Gizem Çoşkun, Neşet Ertaş Dinleyerek Büyüdüm!
A
a

Gizem Coşkun, ilk single’ı “Eyvah” ile müzikseverlerin karşısına çıktı. Sözü ve müziği de kendisine ait şarkıya Santorini’deklip çeken Coşkun, “Neşet Ertaş dinleyerek büyüdüm.

Hayatımın her döneminde Türk sanat müziği ve türküler vardı. Popüler müzik hiç aklımdan geçmedi açıkçası. Ta ki kendi bestelerimi yapmaya başlayana kadar” diyor.
◊ Biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?
- 1991, Ankara doğumluyum. Liseyi Ankara’da bitirdikten sonra üniversite için ailemle birlikte İstanbul’a geldim. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı mezunuyum. Mezun olur olmaz yine İTÜ Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladım. Haliç Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptım ve şu an Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu’nda ses sanatçısı olarak yer alıyorum.
◊ Müzik piyasasına girme fikri nasıl oluştu?
- Çok küçük yaşlardan beri müziğe ilgim vardı zaten... 
3 yaşımdayken babam bir org almıştı, hiç unutmuyorum bütün gün düzgün bir melodi çıkarmaya çalışır, akşam babam geldiğinde ona çalıştıklarımı göstermek için can atardım.
◊ Çocukken ne dinlerdiniz?
- Ankaralıyım ben, Neşet Ertaş dinleyerek büyüdüm. Türk halk müziğini çok severim. Hayatımın her döneminde Türk sanat müziği ve türküler vardı. Popüler müzik hiç aklımdan geçmedi açıkçası. Ta ki kendi bestelerimi yapmaya başlayana kadar. Ben buna “keşif dönemi” diyorum, kendi müziğimi yapmaya başladığım an kendimi keşfettiğimi gördüm. O zaman karar verdim işte popüler müziğe geçmeye. Şarkılarımda yaşanmışlık var, insanların seveceğini düşünüyorum.
RÜZGAR VE KIRMIZI SAHİL FİKRİ KALBİMİ ÇALDI
◊ Yeni single’dan söz edelim biraz da... Nasıl bir proje oldu?
 
- Çok kıymetli sanatçıların olduğu bir proje. Şarkımı Okay Barış’a dinlettiğimde çok beğendi ve aranjesini kendi yapmak istedi. Gece gündüz stüdyoda çalıştık ve ortaya böyle şahane bir aranje çıktı. Altan Turan, Hakan Yelbiz, Ali Yılmaz, Aykut Sütoğlu, Murat Bulut ve Çağlar Türkmen şarkının kahramanları. Menajerim de klibi kesinlikle Hasan Kuyucu’nun çekmesini tavsiye etti. Hasan’la görüştük ve klibiSantorini’de çekmeye karar verdik.
 
◊ Neden Santorini’deklip çekmek istediniz? Sizi etkileyen belli bir özelliği
var mı?
 
- Şarkı, ayrılığı anlatıyor. Ve genelinde yalnızlık teması hakim... Bizim vermek istediğimiz, insanlardan uzaklaşmış ve yalnızlığını en saf haliyle yaşayan güçlü bir kadın imajıydı. Nedense Türkiye fikri hiç oluşmadı kafamızda. Mevsimden dolayı kalabalık olmayan bir ada, biraz rüzgar ve kırmızı sahil fikri kalbimi çaldı açıkçası. O yüzden Santorini’de çektik diye konuştu.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri