Genel asayiş ve güvenlik uygulaması denetimi yapıldı

Güncel 30 Kasım 2017 14:24
Videoyu Aç Genel asayiş ve güvenlik uygulaması denetimi yapıldı
A
a

Kırşehir Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş ve Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, il genelinde asayiş ve güvenlik denetimi yaptı.

Polis ekiplerinin yaptığı uygulamalarda, iş yerleri, şahıs ve araç kontrolleri, günü birlik evler, okul çevreleri, oyun salonları, internet kafeler, bakkal ve tekel bayiler ile park ve bahçeler incelendi.
Asayiş ve Çocuk Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, günü birlik kiralanan evler uygulamasında 23 adresi denetlerken, günlük ev kiralayan bir kişiye 5 bin 191 lira cezai işlem uygulandı.
Güvenli eğitim uygulamasında da bin 28 şahıs, 83 iş yeri, 32 araç kontrol edilerek 26 şahsa adli, 14 iş yerine ise idari işlem yapıldı.
Yasa dışı bahis uygulamasında 478 şahıs ve 80 iş yeri, umuma açık yerler uygulamasında 949 şahıs ve 93 iş yeri kontrol edilerek 3 kişiye 327'şer lira para cezası verildi.
Eğitim kurumlarının çevresindeki internet kafe ve oyun salonlarının denetlenmesi, okul civarlarında kesici ve delici alet taşınması ile ilgili yapılan uygulamalarda da 51 kişiye uyarı, 5 kişiye de kanunları ihlalden dolayı 227'şer lira idari para cezası uygulandı.
Uygulamada 1 bakkala da 18 yaşından küçüklere sigara satışı yapmaktan adli ve idari işlem yapıldı.
Uygulamaların yoğunlaşarak devam ettiği okulların açıldığı tarihten itibaren, 52 internet kafe, 29 oyun salonu, 8 iddia bayi, 26 bakkal ve tekel bayi, 10 kahvehane, 72 park ve bahçe denetlendi. (AA)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri