Gençlik ve Güvenli Gelecek Seminerleri Yapıldı

Güncel 8 Mart 2018 15:50
Videoyu Aç Gençlik ve Güvenli Gelecek Seminerleri Yapıldı
A
a

Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Gençlik ve Güvenli Gelecek” projesi bilgilendirme seminerleri Ahi Evran Üniversitesi'nde yoğun katılımla gerçekleşti. 7 Mart 2018 tarihinde Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda verilen seminerlerin kapanış programına Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Seminerde emniyet personelleri tarafından terör örgütlerinin amaçları, örgütün eleman kazanma yöntemleri, ülkemizdeki ve dünyadaki terör örgütlerinin sayısı, örgütlerin kendi ideolojilerini empoze etme çalışmaları hakkında bilgiler verildi.
Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya seminer bitiminde bir konuşma yaparak böylesine faydalı bir bilgilendirme programı yaptıkları için emniyet personellerine teşekkür etti. Konuşmasında gençlere de seslenen Rektör Karakaya, seminerde anlatılanları dikkatle dinlemeleri tavsiyesinde bulunarak kendi hayatlarını kendilerinin vereceği kararlarla yürütmenin önemini anlattı. Güvenliğin dünya ülkelerinin bir numaralı meselesi olduğunu da vurgulayan Prof. Dr. Vatan Karakaya Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Rusya gibi ülkelerin basın yoluyla gönderdikleri her mesajlarında güvenliklerine dayalı kaygı okunduğunu dile getirdi. “Ülkeler kendi vatandaşlarının güvenliğini mutlaka korumak zorunda.” diyen Rektör Karakaya, güvenlik güçlerimizin bizim millet olarak güvenliğimizi önemsedikleri için bu tür programları yaptıklarını söyledi.
Seminer sonunda Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya tarafından Kırşehir  İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz’e günün anısına armağan verildi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri