Gençlerin bu hafta adresi Sıdıklı Ortaoba Köyü oldu

Güncel 7 Aralık 2017 10:17
Videoyu Aç Gençlerin bu hafta adresi  Sıdıklı Ortaoba Köyü oldu
A
a

Kırşehir Gençlik Merkezi her hafta bir okulu ziyaret ederek ihtiyaçlarını gideriyor. Gönüllü gençler ile birlikte okulun duvarlarını boyuyor, temizliğini yapıyor .

Daha iyi bir eğitim ve daha güzel bir gelecek için gençlik liderleri ve gönüllü gençleri ile bu haftaki durakları iseSıdıklıOrtaoba Köyü, Sıdıklı Ortaokuluydu. Gençlik Liderleri ve gönüllü gençler ile bakıma ihtiyacı olan okulun sınıflarını, konferans salonunu ve koridorlarını boyayıp, temiz bir hale getirdiler. Okul bahçesinde uygun olan yerlere iyilik ağacı projesi kapsamında çam dikilerek çevreyi ağaçlandırdılar. Okul salonunda halkoyunları gösterisi sergilendi. Türkülerimizi seslendirdiler. Ebru atölyesini köy okuluna taşıyarak, öğrencileri ebru ile buluşturdular. Sağlık kurumu ile işbirliği yapıp, obezite ile mücadele hakkında bilgilendirme yaptılar. İyilik ağacı kapsamında ekonomik durumu yetersiz öğrencilere hayırsever insanlardan temin edilen kışlık bot ve mont hediye ettiler. Köy camisini temizleyerek ibadet mekanını güzelleştirdiler. Programa katılan gönüllüler, öğrencilere, köy halkına ve gözleme yaparak ikramda bulunan vatandaşlara çeşitli hediyeler verdiler.
Merkezi köye taşıyarak köy halkı, okul öğrencileri, gençlik liderleri ve gönüllü gençlerle birlikte yararlı, heyecanlı, mutluluk dolu güzel bir gün geçirdiler.
Sizlerde gönüllerde ve kalplerde tebessüm olmak istiyorsan Kırşehir Gençlik  merkezine başvurabilirsiniz.
(Dilek KÖYSÜREN)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri