Gençler Arası Kültür Ve Sanat Yarışması Başvuruları Başlıyor

Güncel 20 Şubat 2018 14:26
Videoyu Aç Gençler Arası Kültür Ve Sanat Yarışması Başvuruları Başlıyor
A
a

Kırşehir Cacabey Gençlik Merkezi, gençlerin hayallerini gerçekleştirebilmeleri için birbirinden farklı dallarda kültür sanat yarışmaları düzenliyor.

Kırşehir Cacabey Gençlik Merkezi Kültür ve Sanat Yarışmaları adı altında Gençler Arası ‘Türk Müziği-Şiir Okuma-Tiyatro ve Bilgi’ yarışmaları düzenleyecek olup,  Gençler, bu Yarışmalar da yeteneklerini sergileme fırsatı bulacak.
Gençlerin geleneksel sanata sahip çıkan bireyler olarak yetişmesi amacıyla düzenlenecek yarışmalar; İl Birinciliği, Grup Birinciliği ve Türkiye Finali olmak üzere 3 aşamada gerçekleştirilecek. Yarışmaların İl Birinciliği safhası; Şubat ayında, Grup Birinciliği yarışmaları; Nisan ayında, Türkiye Finalleri ise Mayıs ayında yapılacak.
“Gençler Arası Şiir Okuma Yarışması”
“Bir Şiir Bir Nefes” sloganıyla bu yıl ikincisi organize edilecek Gençler arası Şiir Okuma yarışması, 26 Şubat 2018 tarihinde Saat: 10.00’da Kırşehir İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılacaktır. Yarışmaya 14-17/18-25 yaş aralığında Bay-Bayan kategorilerinde düzenlenecek. Milli şairlerimiz tarafından yazılan “Anne-Baba Sevgisi Temalı” şiirlerin okunacağı yarışmaya gençler katılabilecektir.
“Gençler Arası Tiyatro Yarışması”
“Hayallerini Sahneye Taşı” sloganıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Gençler Arası Tiyatro yarışması, 26 Şubat 2018 tarihinde Saat: 15.00’da Kırşehir İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılacaktır. Yarışmaya 14-29 yaş arası gençler en az 3 en fazla 15 kişilik ekiple katılabilecek. ‘Vatan Sevgisi’ (Üretkenlik, Çalışkanlık, Fedakarlık, Bağımsızlık, Şehitlik, Dürüstlük, Vatan Savunması, Dayanışma ve Sadakat) konularında komedi ve dram dallarında düzenlenecek yarışmada gençlerin yazdığı özgün senaryolar sahneye taşınacak.
Yarışmalarda gençlerin performansını İl ve Grup Finallerinde alanında uzman jüriler, Türkiye Finalinde ise ünlü jüriler değerlendirecek. İl Yarışmasında birinci olan gençler Grup Finaline katılmaya hak kazanacak. Türkiye Birincisi olan gençler yurt dışı gezisi ile ödüllendirilecek.
“Gençler Arası Türk Müziği Yarışması”
“Sahne Sırası Sende” sloganıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen Türk Müziği yarışması, 27 Şubat 2018 tarihinde Saat: 10.00’da Kırşehir İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılacak. Yarışmaya 18-23/24-29 yaş aralığında Solo Erkek Ses, Solo Kız Ses ile 18-28 Yaş aralığındaki gençler Özgün Yorumlama (cover) dallarında katılacaktır. Bin yıllık kültürümüzün sahneye taşınacağı yarışmada gençler Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Geleneksel Türk Müziği’nden eserlere hayat verecek. Özgün Yorumlama kategorisinde ise gençler geleneksel müzik argümanları ile yapılmış eserleri, popüler kültür ürünü olan müzik argümanları ile sözlü olarak yeniden icra edeceklerdir.
“Gençler Arası Bilgi Yarışması”
“Kim Bilir” sloganıyla bu yıl ilk kez düzenlenecek olan bilgi yarışması, 28 Şubat 2018 tarihinde Saat:10.00’da Cacabey Gençlik Merkezi Spor Salonunda yapılacak. Yarışmaya 14-17/18-25 yaş aralığındaki gençler katılabilecek. Yarışmada gençlere; Genel Kültür, Tarih (İslam ve Türk Dünya Tarihi), Sanat Tarihi, Edebiyat, Coğrafya, Vatandaşlık, Güncel Konular, Görsel Sanatlar, Müzik, Sayısal Mantık ve Spor Kültürü’ konularından seçmeli sorular yöneltilecek.
Yarışmalara tüm halk davetlidir.
Ayrıntılı Bilgi:
Kırşehir Cacabey Gençlik Merkezi
Adresi            : Kuşdili Mahallesi Güneykent Yolu 1385. Sokak No:2/A KIRŞEHİR
Telefon No   : (386) 213 50 35 - (386) 213 11 60
Fax No           : (386) 213 50 36
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri