Gençler, Engelli Kardeşlerini Unutmadılar

Spor 6 Aralık 2017 13:29
Videoyu Aç Gençler, Engelli Kardeşlerini Unutmadılar
A
a

Gençlik Merkezi ve Gönüllü Gençler 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde Engelli Kardeşlerini Yalnız Bırakmadı.

Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık günü, engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığın arttırılması açısından anlamlı bir tarihtir.
Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü de Kırşehir’de ki engellileri spora ve hayata kazandırmak için kurum imkanları için her şeyi yapıyor. Engelli kardeşler ile ve aileleri ile birlikte spor yaparak onların sosyal ve kültürel faaliyetlerimizde yer almalarını sağlıyor. İlimizde bulunan spor tesislerinde engelli sporculara yönelik çok sayıda faaliyetler yapıyor.
Kırşehir Gençlik Merkezi tarafından Gençlik Liderler ve Gönüllü Gençler ile 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında engelli kardeşlerin evlerine misafir oldular. Sonrasında özel sporcular ve aileleri ile birlikte sinema etkinliğinde ile bir araya gelindi.
Etkinliklerin sonunda ailelerin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutlayıp, tüm engelli vatandaşların aileleriyle, yakınlarıyla ve sevdikleriyle sağlıklı bir ömür geçirmelerinin temennisinde bulunuldu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri