Genç nesile örnek olabilecek proje Kırşehirli Yönetmen ’den geldi

Güncel 8 Kasım 2017 15:15
Videoyu Aç Genç nesile örnek olabilecek proje Kırşehirli Yönetmen ’den geldi
A
a

Kırşehir’de film, belgesel çekimleri yapan Hakan Demirel, “Hey Onbeşliler” Belgesi çekimlerinde.

Çanakkale savaşında şehit olan 15 yaşındaki çocukları canlandıran bir filmde 2. Yönetmenliği yapan Hakan Demirel’den geldi.
Proje Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü destekli “Hey onbeşliler” belgeseli Yapımcı ve Yönetmen İlyas Şen tarafından ve 2. Yönetmenliği ise Kırşehirli Hakan Demirel tarafından çekiliyor.
Demirel, daha önce Cacabey ‘de Kırşehir Valiliği onaylı Seyit Talha’yı çektiklerini aynı ekiple bu seferde Çanakkale’yi kaleme aldıklarını Aşıkpaşa Gazetesi Muhabiri Semra Yılmaz’a anlattı.
Tokat’tan Çanakkale’ye, Kayseri’den Kırıkkale’ye Türkiye’nin şehirlerini bir birçekim yapan ekip Talha Uğurluel gibi ünlülerle röportajlar bildirdiler. Kırşehirli Demirel ise: “Hey Onbeşliler belgeselini Türkiye’de ilk biz kaleme aldık. Bu belgeselin genç nesile örnek olabileceğini düşünüyoruz ve atalarımızın bizler için neler yaptıklarını bir nebze hissettirmek istiyoruz. Bunun için Türkiye’nin bir çok yerinde çekimler yapıyoruz. Hey Onbeşliler, Belgeselinden sonra ise hedefimiz 18 Mart vizyon gösterimi yapmak. Aynı zamanda Onbeşliler şuana kadar hiç işlenmedi. Bunu ilk bizim yapmamızda bizim için oldukça önemlidir” dedi.Demirel aynı zamanda projelerine destek olan Özbağ Belediye Başkanı Nazmi Ay’a da teşekkürlerini iletti.
Turhal Belediyesi ve Kırıkkale Üniversitesi tarafından proje destekleniyor. Kayseri Lisesi, Çanakkale, Tokat, Kırıkkale’de belgeselin çekimleri yapılıyor.
(HABER:SEMRA YILMAZ)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri