Gazi Mustafa Kemal’i Saygı Ve Minnetle Anıyoruz

Güncel 9 Kasım 2017 11:12
Videoyu Aç Gazi Mustafa Kemal’i Saygı Ve Minnetle Anıyoruz
A
a

Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79. yılı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Milletvekili Çetinkaya, mesajında, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 79. yılında saygı ve rahmetle andığını ifade ederek, bugün Atatürk'ün aziz hatırasını yad ederken, Türkiye'yi onun gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

Milletvekili Çetinkaya, şunları kaydetti: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk Milletimizin tarihinde çıkardığı büyük liderlerden biridir. Askeri becerileri, liderlik ve devlet adamlığı vasıfları ile çağının önünde tarihi bir şahsiyettir. Balkan Savaşları'nda, Trablusgarp'ta ve Çanakkale'de büyük başarılar göstermiş, İngiliz gemilerinin demirlediği İstanbul'dan hüzünle ayrılıp Anadolu'ya geçmiş, burada örgütlediği milli mücadelemizi milletimizin desteğiyle başarıya ulaştırmıştır. Gazi, istiklal savaşımızın ardından da Cumhuriyetimizi kurarak milletimizin önünde yepyeni ufuklar açmıştır.

Bugün hak ve özgürlükler konusunda önemli mesafeler alan Türkiye'nin bir yandan demokrasisini olgunlaştırdığını diğer yandan da yatırım ve büyük projeleriyle ekonomisini güçlendirmekte, vatandaşlarının refah seviyesini artırmak için gayret göstermektedir.

Ülke ve millet olarak, Atatürk'ün gösterdiği hedefler doğrultusunda daima ileriye bakıyoruz. Memnuniyetle ifade etmeliyim ki, Türkiye bugün dünyada sözü dinlenen, dostluğu aranan ve uluslararası sorunların çözümünde aktif rol üstlenen bir ülke konumundadır. Türkiye'yi dünyanın en güçlü ülkeleri arasına sokmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Atatürk'e ve bizlere cennet vatanı miras bırakan atalarımıza karşı bu en büyük sorumluluğumuzdur. Milletimiz binlerce yıldır olduğu gibi birlik ve beraberlik içinde tüm güçlükleri yenecek, örnek bir ülke olmayı sürdürecektir. Hükümetimiz bu yolda kararlı adımlar atmaktadır.”

1000
icon
Necati Aydın 9 Kasım 2017 11:32

Sayın vekilim yüreğinize sağlık. Atatürk'ü saygí ve minnetle anıyorum. Ruhu şad mekanı cennet olsun.

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri