Fırat Ulu: ''2018 Düğün Sezonu Çok Yoğun Geçti''

Güncel 14 Ağustos 2018 15:28
Videoyu Aç Fırat Ulu: ''2018 Düğün Sezonu Çok Yoğun Geçti''
A
a

Gazetemiz Aşıkpaşa'ya Açıklamalarda bulunan Başkent Kuaför Sahibi Fırat Ulu 2018 sezonu beklediğimizden de iyi geçti dedi.

Bu sene düğün sezonu çok iyi geçti. Baya düğün oldu. Fiyatlar tabi ki uçuk. Dolar, Euro bizi etkiliyor tabi ki. Boyalar, şampuanlar, toka, firkete spreyler Dolar ve Euro üzerinden geldiği için bizi baya etkiledi. Ama işlerimiz de iyi çok şükür. Almancı sezonumuz çok iyiydi. Genel anlamda 2018 2017’ ye oranla daha iyiydi. Boya ve kesim fiyatlarının artışın sebebi dükkan kiralarının çok yüksek olması ve en kötü bir elemanı asgari ücretle çalıştırmak zorundayız. Ter bir iki eleman yetmiyor tabi. Onun için mecburen fiyatları yükseltiyoruz. Boyayı mesela 15- 20 TL ye alırken şimdi 25 30 TL’ ye alıyoruz. Bir de organik boya alırsak daha da fazla etkiliyor bizi. Bu da dolar Euro yüzünden oluyor. Boya markasında organiklerden Royal daha çok gidiyor. Bu sene kısa saç moda. Renk olarak gri, platin tonları,küre tonları, soğuk renkler daha çok tercih ediliyor. Bunların ömürleri en fazla 15 gün. 15 günden sonra cila ya da boya yapılması gerekiyor.
Gelin saçlarında herşey doğaldı. Saçı yapılmamış gibi salaş natürel, dağınık topuzlar, renkler den de çok soğuk renkler tercih edildi. Canlı renkleri isteyen hiç yoktu. Hep soğuk kül tonları, gri tonları mat, küllü kumral tercih edildi. Gelin makyajı 75 TL, gelin saçı 175 TL . Bu fiyatlar tek günün fiyatı. 2 gün olunca 500 TL tutuyor. Porselen makyajda 200-250 TL arası oluyor. Kişiye göre değişiyor tabi. Durumu iyi olan var olmayan var. Buna göre indirim yapıyoruz. Gereken neyse bir esnaf olarak yardımcı oluyoruz. Onları mağdur etmiyoruz. Salı günleri sıkıntı yaşadığımız oluyor. Salı günü mesela bir kişinin düğünü oluyor, nişanı oluyor. Bir nöbetçi koyabilir bugüne. Bizim de kendimize göre işlerimiz oluyor. Salı günün e kendimizi ayarlıyoruz.  Salı günler Ankara Caddesinde, lise caddesinde veya terme caddesinde bir tane eczane tarzında bir tane nöbetçi olabilir. Sonuçta bir fön çektirmek istiyor mesela en kötü orada çektirebilir. Vatandaş orada işini görebilir. Halkımızın ihtiyacı giderilmiş olur. Pazar günlerinde de sıkıntı oluyor. Erkek kuaförleri kapalı olunca vatandaş sıkıntıya düşüyor. Pazar günü 4-5 kişi geldi sakalımı saçımı ille sen al dedi bana.Onlarda da Pazar günü bir nöbetçi olsa biz de de bir tane nöbetçi olabilir. Ankara’ da bu tatil günleri serbest. İsteyen istediği gün kapatıyor. Pazar günü de açık haftanın her günü açık. Bir bakıma herkesin sabit bir kurala uyması güzel bir şey.Nöbetçi kalma durumu da olabilir. Pazar günü damat saçını sakalını yaptırmak zorunda.  Ya da kaşına yüzüne ufak bir şey yaptırması lazım. Bu sene özel istek üzerine evlere gittiğimiz de oldu. Eve gittiğimiz de de fiyatlar o kadar değişmiyor. Bizleri özellikle çağırmıyorlar. Salı gününe denk geldiği zaman çağıran çok oluyor. Ama gelip sen benim evime geleceksin özel olarak evde hazırlayacaksın derlerse bir kat fiyat daha söyleriz. Ben hafta içi ya da cumartesi günü sen gel evde yap dediğinde o başka. Ama Salı gününe denk gelmiş. Biz de Salı günü zaten kapalıyız. O bizim mağduriyetimiz olduğu için normal fiyat alıyoruz. Yedi kişi çalışıyoruz. 3 kişi çırak 4 kişi normal iş yapıyor. Bazı arkadaşlarımız dolarını bozdur gel % 50 bedava diye yazı yazıyor. Bu güzel bir şey aslında. Türkiye açısından çok iyi bir şey doları, Euro'yu bozdurmamız çok iyi. Bu ekonomiyi etkiliyor.Doların düşmesi meyveyi, sebzeyi, giysiyi, dükkan kiralarını, hepsini etkilediği için bence bozdurmak gayet iyi. Benim elimde de dolar Euro olsaydı ben de bozdururdum. Oradan üç beş lira kâr edeceğim diye halkımız zor duruma düşmemeli. O yüzden güzel bir kampanya başlatmışlar Ben bu konuyu destekliyorum.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri