Ev ve Süs Hayvan Sahipleri Bilinçlendiriliyor 

Güncel 15 Mart 2018 15:33
Videoyu Aç Ev ve Süs Hayvan Sahipleri Bilinçlendiriliyor 
A
a

Kırşehir Belediyesi Ev ve Süs hayvanı satış yerleri için eğitim düzenledi. Kırşehir Belediyesi ,Orman ve Su İşleri Müdürlüğü ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen eğitim programı gerçekleşti. Program sonunda hak kazanan kişilere sertifikaları verilecek.  

Park Bahçeleri Müdürlüğü  Güzler Evcil Hayvanlar Parkı ve Piknik alanı bünyesinde çalışan ve alanında uzman veteriner hekimler, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereği ev ve sokak hayvanlarına yönelik rehabilitasyon çalışmaları kapsamında hayvan sahiplerine verilen eğitim programı, uygulanıyor. 

5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereği yerel yönetimlerin vermek zorunda olduğu hayvan hastalıkları ve bakımı, hayvan sevgisi, ev ve süs hayvanlarının satışı konularında gerekli mevzuatların bilgisinin verildiği eğitimler, Orman Su İşleri Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık  Kırşehir İl Müdürlüğü ve Kırşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa eğitim düzenlendi. 

Ev ve süs hayvanı satışı yapanlar ve çalışanlar, yerel hayvan koruma görevlileri, gönüllüler ve hayvan besleyenlere ev ve süs hayvanları bakımı, beslenmesi ve sağlığı hakkında eğitim hizmetleri veriliyor. 

Park Bahçeleri Müdürlüğüne bağlı, Güzler Evcil Hayvanlar Parkı ve Piknik alanı bünyesinde çalışan ve alanında uzman veteriner hekimler tarafından verilen eğitim, talebin yoğunluğuna göre veriliyor. Hayvan sevgisi, bakımı ve hayvan hastalıkları, hayvan hakları ve satışı konularında gerekli mevzuat, anlatılıyor. Aynı zamanda derslere yeterli düzeyde katılanlara da “Katılım Belgesi” veriliyor. 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri