Erdemli’den Aşıkpaşa’ya Onur Ödülü

Güncel 2 Ekim 2017 16:32
Videoyu Aç Erdemli’den Aşıkpaşa’ya Onur Ödülü
A
a

Erdemli Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Kızkalesi Medya Günleri’ne katılan Kırşehir Aşıkpaşa Gazetesi Muhabiri Semra Yılmaz’a “Onur Ödülü” verildi. Kırşehir Aşıkpaşa Gazetesi Mersin Erdemli’de ses getirdi. Aşıkpaşa Gazetesi Muhabiri Semra Yılmaz’a Onur Ödülü Erdemli Kaymakamı Avni Kula takdim etti.

Mersin Erdemli Belediyesi tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen Kız Kalesi Medya Günleri’ne katılan Aşıkpaşa Gazetesi Muhabiri Semra Yılmaz’a verildi.Muhabir Semra Yılmaz’a Erdemli Belediyesi Kaymakamı Avni Kula “Onur Ödülü” nü takdim etti.

Erdemli Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Kızkalesi Medya Günleri’neKırşehir’den Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkan Vekili ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Emin Turpçu, Aşıkpaşa Gazetesi Sahibi Hüsnü Arıöz, Muhabir Semra Yılmaz ve Canan Arıözkatılırken 16 il ve KKTC’den katılım gösterdi.364 yarışmacının katıldığı ödül töreninde adeta nefesler tutuldu. 16 ilden 38 yarışmacıya ödülleri verilirken Kırşehir’den de Aşıkpaşa Gazetesi Muhabiri Semra Yılmaz’a “Onur Ödülü” verildi.

Aşıkpaşa Gazetesi Muhabiri Semra Yılmaz ise bir açıklama yaptı. Yılmaz; “Onur Ödülüne layık görüldüğüm için çok mutlu oldum. Kırşehir’in adını duyurmak benim için gurur verici. Benim Kırşehir adına ses getirmem gazetemiz adına gurur vericiydi. Ben inanıyorum ki güzel adımlarla ilerliyoruz. Daha önce Kayseri’de düzenlenen Bölgesel Medya Yarışması’nda tasarım ve mizampaj dalında 3.’lük ödülü alarak Kırşehir’in ve Kırşehir Aşıkpaşa Gazetesi adını birkez daha duyurmuştuk. Şimdide büyük bir heyecanla beklediğim yarışmadan “Onur Ödülü” alarak ayrılmak beni bir kez daha mutlu etti. Bizler genciz böyle yarışmalar bizleri teşvik ediyor. Orada bulunan gazetecilerle tanışma fırsatı buldum. Gazeteler, şehir, eğitim, kültür, sanat hakkında birbirlerimizle istişarelerde bulunduk. Bunlar bizlerin bakış açısını biraz daha değiştirdi. Bu kapsamda Mersin Erdemli Belediyesine, organizasyonunda emeği geçen Adem Arslan’a, Kırşehir Aşıkpaşa Gazetesi’ne kadar gelen Fethiye Özdal’a ve bana bu şansı veren bende emeği geçen, Aşıkpaşa Gazetesi Sahibi Hüsnü Arıöz’e, Medya Danışmanı Yakup Arızö’e Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Mehmet Emin Turpçu’ya çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ederim”dedi.

Türkiye’nin önemli sosyal projeleri arasında yer alan ve Mahalli İdareleri Geliştirme ve Destekleme Merkezi (MİARGEM) tarafından gerçekleştirilen belediyeler arası proje yarışmasında Türkiye 4’üncüsü olan Erdemli Belediyesi tarafından bu yıl 3’ncüsü düzenlenen“Medya Günleri” etkinliği, “Kadın ve Medya” temalı çalıştayla Gülgün Feyman, Ömür Gedik ve Veysi Ateş gibi önemli isimleri de gazetecilerle buluşturdu.

Tam 16 il ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden yerel ve ulusal gazetecileri bir araya getiren projede 9 Üniversitenin İletişim Fakülteleri Akademisyen ve öğrencileri de yer aldı. Proje kapsamında ayrıca gazeteciler Erdemli’nin tarihi ve turistik yerleri gezme fırsatı da buldu. Projenin birçok yönden amacına faydaları olduğunu belirten ve bu sayede Erdemli’nin tanıtımına da büyük katkı sunduklarının altını çizen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, diğer taraftan da yerel basının sorunlarını önemsediklerini ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek bir sosyal farkındalık projesi olarak bu projeye imza attıklarını vurguladı. Erdemli Belediyesinin hiçbir ayrım yapmadan toplumun her kesimine yönelik hizmetler ürettiğini kaydeden Tollu, “Bu proje sayesinde, iller arasındaki gazetecilerin tanışıklıkları artıyor. Üniversitelerin İletişim Fakülteleri ile yerel gazeteciler arasında bir köprü kuruyoruz. İlçemizi ve ilimizi tanıtıyoruz. Hiç üşenmeden il il gezip, Erdemli’mizi, projemizi anlatıyor, gazeteci dostlarımızı, akademisyenlerimizi davet ediyoruz. Cemiyet başkanlarından, üniversitelerimize kadar, gazeteci dostlarımızdan, ulusal medya mensuplarına kadar, çalışma arkadaşlarımızdan emek veren herkese tek tek teşekkür ediyorum. Gazeteci dostlarımızın sorunları bizim de sorunumuzdur. Bundan sonra daha da büyüyerek bu projenin sürdürülebilirliğini sağlayacağız ve herkese de örnek olacağız” şeklinde konuştu.

1000
icon
Halil 2 Ekim 2017 17:08

Kırşehir Aşıkpaşa Gazetesini Tebrik Ederim. Başarılar

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Kırşehir'in Güncel Haberleri