Emekli İmamlar Kahvaltıda Buluştu

Güncel 6 Ekim 2018 14:30
Videoyu Aç Emekli İmamlar Kahvaltıda Buluştu
A
a

Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından Her Yıl 1-7 Ekim tarihleri aralığını "CAMİLER ve DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI" olarak kutlaması nedeniyle Kocatepe lokantasında Kırşehir'de değişik camilerinde görev yapmış ve emekli olmuş görevlilerine yönelik “Emekli Din Görevlileri Buluşması” adlı bir program düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından Her Yıl 1-7 Ekim tarihleri aralığını "CAMİLER ve DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI" olarak kutlaması nedeniyle Kocatepe lokantasında Kırşehir'de değişik camilerinde görev yapmış ve emekli olmuş görevlilerine yönelik “Emekli Din Görevlileri Buluşması” adlı bir program düzenlendi. Kırşehir'in değişik camilerinde görev yapmış emekli imamlar unutulmadı. Kırşehir İl Müftüsü Mehmet Yaman, Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle emekli imamları sabah kahvaltısında bir araya getirerek bu anlamlı günde onları unutmadı.
Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle bir dizi etkinlik yapan Kırşehir İl Müftüsü ile İl Müftü yardımcısı Hasan Hüseyin Arslantürk ve müftülük personelleri, düzenlenen kahvaltı programında bir araya gelen emekli din görevlileri sohbet ederek eski günleri yad ettiler.Kırşehir İl Müftüsü Mehmet Yaman, emekli olmuş imamlara katılımlarından dolayı teşekkür etti. İmamlık vazifesinin manevi değerinin başka bir vazife ile ölçülemeyeceğini belirten Yaman, imamlık mesleğinin zor olduğu kadar manevi değerinin de yüksek bir vazife olduğunu söyledi. Yaman; "Bugün burada emekli olmuş din görevlilerini bir arada görmek bizleri son derece mutlu etti. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum" dedi. Yaklaşık 50 emekli din görevlisinin katıldığı kahvaltı programı yapılan dua ile son buldu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri