Emekli Astsubay Mehmet Kahvecioğlu’ndan Aşıkpaşa’ya Ziyaret

Güncel 5 Aralık 2017 10:29
Videoyu Aç Emekli Astsubay Mehmet Kahvecioğlu’ndan Aşıkpaşa’ya Ziyaret
A
a

Kırşehirli Emekli Astsubay Mehmet Kahvecioğlu, Aşıkpaşa Gazetesi’ni ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette Aşıkpaşa Gazetesi Sahibi Hüsnü Arıöz, Muhabir Semra Yılmaz ağırladı.

200’e yakın eserinin her gün TRT’de “Şehirler ve Şiirler” programında yayınlandığı söyleyen Kahvecioğlu, “Kırşehir Güzellemesi” şiiri ve “Muhteşem Şehir Rize” şiirleriyle Türkiye birincilikleri aldığını açıkladı. “Şiiri Ben Yazmam Şiir Beni Yazar diyen Kahvecioğlu Kırşehir Güzellemesi’ni nasıl yazdığını Aşıkpaşa Gazetesi’ne şöyle açıkladı.
“Sanatla iç içe olurken Kırşehir Güzellemesi yazdım”
Hikmet Okuyar Ödüllüşiir yarışmasına katıldım. Yaklaşık 2000 tane eserin içerisinden Türkiye birinciliğini “Kırşehir Güzellemesi” adlı şiirimle aldım. Meblağsı yüksek bir ödülü vardı, oradan aldığım ödülün yarısını Mehmetçik Vakfına diğer yarısını ise Lösemi’ye bağışladım.
“Muhteşem Şehir Rize”
Benim bir oğlum bir kızım var. Erzurum’da çocuklarımdan ayrıydım bu şiirimi yazarken. Rize benim için çok anlamlıdır. Çünkü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da geçiyor ikinci kıtasında yer almaktadır.
“Cemal Safi ile tanıştım”
Ben yazmaya lise yıllarımda başladım. Serbest yazıyordum o zamanlar. Cemal Safi ile tanıştım Balıkesir’de. Cemal Safi bana heceye kendimi yönlendirmemi söyledi. Bende heceye yönlendirdim kendimi. Muhteşem Şehir Rize’yi 2011 yılında Kırşehir Güzellemesi şiirimi de 2013 yıllarında tüm Türkiye tanıdı “dedi. Ziyaret çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.(HABER:SEMRA YILMAZ)
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri