Eğlenerek İngilizce öğreniyorlar

Güncel 20 Nisan 2018 17:12
Videoyu Aç Eğlenerek İngilizce öğreniyorlar
A
a

Kaman İlçesinde bir ilk okul öğrencileri, okul binası içerisinde yapılan merdivenlerde hem oyun oynuyor hemde İngilizce öğreniyor.

Kırşehir’in Kaman ilçesindeki Faik Güngör İlköğretim okulunda öğrenciler, yapılan özel merdivenler ile çeşitli oyunlar oynayıp eğlenerek İngilizce öğrenirken aynı zamanda okulda, İngilizce öğretmeni Rukiye Ter rehberliğinde oluşturulan tasarım yazı ve oyun alanlarıyla dil eğitimine farklı bir boyut getiriyor. 
Okulda başlatılan çalışma ile ilgili konuşan İngilizce Öğretmeni Rukiye Ter, okulda İngilizce kalıpları, kelimeler ve soru kalıplarını öğrettiklerini ifade etti. 
Ter, açıklamasında, "İki yıl önce okulumuzun merdiven basamakları ilkokul müfredatına uygun İngilizce kelime, ifade, soru kalıpları ve uygun görsellerle kaplandı. Öğrencilere İngilizceyi sevdirmek, kelime bilgilerini artırmak bunun yanı sıra okul merdivenlerimizi sıradanlıktan uzaklaştırıp güzelleştirmek amacıyla böyle bir çalışma yapmayı uygun gördük. 
Öğrenciler teneffüse her çıkışlarında karşılarında İngilizce ifadeleri görüyorlar ve hatırlıyorlar. Öğrencilerimizin merdiven ve duvarlardaki resimlere ,kelimelere ilgisi bizleri motive ediyor. Merdivenlerimiz deki İngilizce ifadeler sayesinde hem okulumuz renklendi hem de öğrencilerimizin dikkatini çekmeyi başardık” dedi.  (İHA)

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri