Ebeler Günü Kutlandı

Güncel 8 Mayıs 2018 15:34
Videoyu Aç Ebeler Günü Kutlandı
A
a

Kırşehir Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Dünya Ebeler Günü etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe Kırşehir İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Türkoğlu, Ahi Evran Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Musa Özata, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Oktay Bağdatoğlu, Kamu Hastaneleri Başkan Yrd. Serdar Duru,  Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Figen Tuncay, Başhekim Yrd. Dr. Aslıhan Kılıç Torun, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Ayşe Yaşasın, Müdür Yrd. Serap Atak ve Sağlık Tesisleri’nde görevli Ebeler katıldı.
Etkinlikte “Ebelere Yönelik Doğum Hizmetlerinin Güçlendirilmesinde Güncel Yaklaşımlar Eğitimi”nde başarılı olan Ebe’lere sertifikaları takdim edildi.
Etkinlikte konuşan Kırşehir İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Türkoğlu yapmış olduğu açıklamada;
“Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü olarak, sağlık tesisleri bünyesinde; doğum hizmetlerinin güçlendirilmesi, anne adaylarının doğum eylemini sağlıklı ve güvenli şartlarda gerçekleştirmeleri, ebelerin doğumlarda daha etkin rol almaları ve normal doğumun yaygınlaştırılması amacıyla tüm ebelerimizin eğitim almalarına yönelik faaliyetler hedeflemiştik.
Bu amaçla 2017 yılının Ekim ayında Müdürlüğümüz ile Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü arasında bir işbirliği protokolü imzalayarak “Ebelere Yönelik Doğum Hizmetlerinin Güçlendirilmesinde Güncel Yaklaşımlar Eğitimi” sürecini başlatmış olduk. 2018 yılının Nisan ayına kadar toplam 137 ebemize Ahi Evran Üniversitemizin değerli Öğretim üyeleri tarafından eğitim verildi. Eğitimlerin sağlıklı doğumlar, sağlıklı yeni doğanlar ve mutlu anneler olarak geri dönüşü olacağına inanıyorum.
Bugün de burada etkin ve verimli bir eğitim sürecini tamamlamış olmanın mutluluğu içerisinde Kapanış programımızı gerçekleştirmek üzere bir aradayız. Bu programın hayata geçirilmesinde emeğini esirgemeyen Ahi Evran Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu yönetici ve eğitimcilerine ve yoğun çalışma tempolarına rağmen eğitimimize aktif bir şekilde katılan tüm ebelerimize teşekkürlerimi sunarım.
Ayrıca sağlık sistemimizin vazgeçilmez yapı taşları olan, mesleklerinin kutsallığına inanarak büyük bir sevgiyle insanımıza hizmet eden, gece gündüz demeden özveriyle görev yapan tüm ebelerimizin Dünya Ebeler Günü’nü kutlarım.” dedi.
Etkinlik pasta kesimi ve yapılan ikramların ardından sona erdi. (Haber Merkezi)
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri