Duru, 21 işyerine işlem yapılarak 64 bin 422 lira para cezası kesildi" dedi

Güncel 7 Haziran 2018 16:41
Videoyu Aç Duru, 21 işyerine işlem yapılarak 64 bin 422 lira para cezası kesildi" dedi
A
a

Kırşehir Kamu Hastaneleri Başkan Yardımcısı Serdar Duru, açıklamasında şunları kaydetti: "Ülkemizde her yıl yaklaşık 100 bin kişi tütün kullanımına bağlı hastalıklar nedeniyle hayatını kaybetmektedir.

Sigara, içenleri olduğu kadar çevresindeki kişileri de etkilemektedir. Dünya Sağlık Örgütü’nün tahminlerine göre, 700 milyon çocuk yani dünyadaki çocukların yarısı sigara dumanına maruz kalmaktadır. Her yıl dünyada 600 binin üzerinde kişi sigara dumanına maruz kalmanın sonucu ölmektedir. Dünya Sağlık Örgütüne üye devletler 1987 yılında bu günü, sigara salgını ile oluşan önlenebilir hastalık ve ölümlere dikkat çekebilmek için etkinlik günü olarak belirlemişlerdir. Aktif ve pasif sigara içiciliğinin ölümlere hastalıklara, sakatlıklara neden olduğu, psikolojik ve maddi açıdan da kişi ve toplum sağlığını tehdit ettiği bilinen gerçeklerdir. Sigarayı bırakmak isteyenler Alo 171 sigarayı bırakma hattından veya Kırşehir Sağlık İl Müdürlüğüne bağlı KETEM sigarayı bırakma polikliniğinden yararlanabilirler. 
         ALO 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı/Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü-KETEM Birimi: 213 45 18 nolu telefona başvurabilirler."
         Etkinlik sonunda Tütün Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Birim Sorumlusu Uzman Sami Keleş de yaptığı açıklamada, “İl genelinde ilk dört ayda 8 bin 540 işyeri denetlendi ve sigaranın zararları ile bilgilendirme broşürleri dağıtıldı. Kapalı alanda sigara içilen 21 işyerine işlem yapılarak 64 bin 422 lira para cezası kesildi" dedi. (Haber Merkezi)

 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri