Durmuş Yılmaz, Şeker Fabrikası İçin Gelecek

Güncel 23 Şubat 2018 13:31
Videoyu Aç Durmuş Yılmaz, Şeker Fabrikası İçin Gelecek
A
a

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz, 14 Şeker Fabrikası Hakkında Açıklama Yapacak

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz 26.02.2018 Pazartesi günü saat 12.00’de Kırşehir’e gelerek Kırşehir Şeker Fabrikası önünde haklarında özelleştirme kararı alınan Kırşehir Şeker Fabrikası ile beraber toplam 14 şeker fabrikası hakkında açıklama yapacak.

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi kararı hakkında Kırşehir İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen konu hakkında şu açıklamada bulundu. “Şeker fabrikaları ile binlere ailenin pancar ekerek, binlerce besicinin küspesini kullanarak ve nakliyecilerin taşımacılık yaparak ülkemiz ekonomisine katkı sunduğu bu fabrikaların özelleştirmesi kararının acilen durdurulması gerektiğine inanıyoruz. Sağlığa zararlı olan nişasta bazlı şekerin artan üretimi ve artan kullanım oranı, bu hükümet döneminde insan sağlığını tehdit eden bir noktaya gelmiştir. Acilen nişasta bazlı şeker üretiminin ve kullanımının durdurularak bunun insan sağlığı üzerindeki zararlarının ortadan kaldırılması gerekmektedir. Nişasta bazlı şeker üretimi ve tüketimi yerine bu fabrikalardaki normal şeker üretiminin artırılması ve endüstriyel ürünlerde sadece şeker kullanılması gerektiğini düşünüyoruz.

Eski Merkez Bankası Başkanı ve eski Milletvekili İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz, İYİ Parti adına bu konuda düşüncelerini anlatmak için basın açıklaması yapacaktır. Ülkemizin ve şehrimizin değeri olan bu şeker fabrikalarının keyfe keder satışa çıkarılması hakkında ne kadar yanlış yapıldığı anlatılarak bu karardan vazgeçilmesi gerektiği anlatılacaktır.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri