Dulkadiroğlu, Engelli Kardeşlerimize Sahip Çıkmak Bir İnsanlık Görevidir

Güncel 11 Mayıs 2018 18:29
Videoyu Aç Dulkadiroğlu, Engelli Kardeşlerimize Sahip Çıkmak Bir İnsanlık Görevidir
A
a

Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu,Engellilerin hayata daha sıkı tutunması için herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini Dulkadiroğlu, her zaman engellilerin yanlarında olacaklarını söyledi.

Engelliler Haftası sebebiyle, Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan ve dernek üyeleri Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu’ nu makamında ziyaret etti.

Ziyarette bir konuşma yapan İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, herkesin birer engelli adayı olduğunu hatırlatarak engelli kardeşlerimizin hayata daha kuvvetli tutunması, her alanda kendilerini geliştirip yaşama sevinçlerini kaybetmemeleri için hepimizin üzerine büyük sorumluluklar düşmektedir. Engelli kardeşlerimize sahip çıkmak bir insanlık görevidir. Toplumun aktif bireyleri olarak gördüğümüz engelli kardeşlerimizin daima yanındayız. Herkesin engelli adayı olduğunun bilinciyle öncelikle kişiyi engelli konumuna düşürecek nedenlerin önlenmesi için gereken tedbirlerin alınması idarecilere düşen en önemli görevlerden biridir. Bu nedenle Kırşehir İl Özel İdaresi olarak engelli kardeşlerimizin yaşamlarını kolaylaştıracak önlemleri almak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz.
Engelli kardeşlerimizin toplumun etkin, özel ve değerli üyeleri olduklarını anımsatıyor, yaşamın onların varlıkları ve katılımlarıyla daha da güzelleştiğine yürekten inanarak, engellilerimize engelsiz bir yaşam diliyorum.” dedi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri