Doğalgaz fiyatındaki artış soba satışlarına yaradı

Güncel 10 Kasım 2017 12:31
Videoyu Aç Doğalgaz fiyatındaki artış soba satışlarına yaradı
A
a

Kırşehir'de soba satan Hamdi Yüksel, doğalgaz fiyatlarındaki artış nedeniyle soba satışlarında da artış olduğunu belirterek, satışların 2017 yılında beklediklerinden fazla olduğunu söyledi.

Soba satışlarının ısınma bedeline bağlı olarak artış gösterdiğini anlatan Yüksel, “Şuanda satışlarımızda yükselme var. Doğalgaz ve jeotermal fiyatlarındaki artış insanları sobaya yöneltti. Geçtiğimiz yıllarda sobayı kırsal kesimden gelen insanlara satıyorduk. Bu yıl ise sobaya şehir merkezinden de talep var” dedi.
Fiyatların sobanın modeline göre de değişim gösterdiğini ifade eden Yüksel, “Fırınlı sobalar 200 lira ile 400 lira arasında fırınsız sobalar ise 100 lira ile 300 lira arasında değişiyor. Evlerinde doğalgaz ile ısınan kişiler de doğalgaz ısınma sistemine destekçi olarak soba tercih ediyor. Değişen mevsimle birlikte evlerinde soba kullananlar bacalarına fırdöndü takmalı zehirlenme olaylarının önüne geçebilmek için baca temizliği ile birlikte soba borularının da temizliğine dikkat edilmesi gerekir” diye konuştu
Kendi evinde de doğalgazla ısındığını ama ek ısınma için soba kurduğunu söyleyen Hamdi Yüksel, “Kendi evimde de doğalgaz var ama soba da destekçi oluyor. Isınmada yardımcı oluyor. Kış mevsiminin 6 ay olduğunu kabul edersek doğalgaza göre soba arasında fiyat olarak da yarı yarıya fark var” dedi.(İHA)
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri