Deniz Bölükbaşı yaşamını yitirdi

Güncel 21 Mart 2018 17:05
Videoyu Aç Deniz Bölükbaşı yaşamını yitirdi
A
a

Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü hastanede 69 yaşında yaşamını yitirdi.

MHP eski Milletvekili ve emekli Büyükelçi Kırşehirli Deniz Bölükbaşı (69), Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Akciğer kanseri tedavisi gören Deniz Bölükbaşı, önceki gece rahatsızlanınca Başkent Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada tedavisi devam eden Bölükbaşı'nın sabah saatlerinde yaşamını yitirdiği bildirildi.
MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, Bölükbaşı'nın vefat haberini sosyal medya hesabından, "Türkiye’nin ağabeyi Deniz Bölükbaşı Rahmeti Rahman’a kavuştu. Adını Deniz koyarken babası yıkasın kirli dünyayı temizlesin diye koymuştu o da öyle değerler üreterek gitti ki yalan dünyadan meşale olup aydınlatacak eserleriyle geride kalanları. Deniz Abi seni unutmayacağız" ifadeleriyle duyurdu. 
BAŞHEKİM AÇIKLAMA YAPTI
Başkent Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Adnan Torgay, MHP eski milletvekili ve emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı'nın ölümü sonrası açıklama yaptı. Prof. Dr. Torgay, Bölükbaşı'nın uzun yıllar önce tanısı konmuş bir hastalıkla mücadele ettiğini söyleyerek, "Kronik bir hastalıkla mücadele içerisindeydi. Tıbbın bütün tedavi yöntemleri eksiksiz olarak kendisine uygulanmasına rağmen özellikle son 48 saatte çok hızlı bir şekilde durumu ağırlaştı. Bugün sabah saat 08.10'da da kendisini kaybettik" dedi.
Prof. Dr. Torgay, bir soru üzerine, "Kanser tedavisi görüyordu. Uzunca bir süre önce tanısı konmuş bir hastalık. Tanı konduğu zaman bile problemleri son derece yaygındı. Ama buna rağmen bu dönemi son derece iyi geçirdi. Bütün tedaviler eksiksiz uygulanmasına rağmen maalesef bazı şeylerin önüne geçmek mümkün olamıyor" değerlendirmesinde bulundu.
ERKAN AKÇAY: SON DERECE ÜZGÜNÜZ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Erkan Akçay, eski milletvekili ve emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı'nın hayatını kaybetmesinin ardından Başkent Üniversitesi Hastanesi'ne gelerek yetkililerden bilgi aldı. Çıkışta açıklamalarda bulunan Akçay, çok üzgün olduklarını belirterek, "Uzunca bir süredir geçirdiği rahatsızlık sonunda, son bir hafta daha da kötü duruma giren hastalığı neticesinde bugün kendisini kaybettik. Allah gani gani rahmet eylesin. MHP'nin eski Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili ve bizim de çok kıymetli ağabeyimiz, çok kıymetli ve bilgi dolu diplomat büyüğümüzü kaybettik. Eserleri vardı. Zaten bir politikacı ailenin çocuğu olarak engin birikimlere, tecrübeye, ufka sahip bir insandı. Bu kayıp sadece bizim partimiz için değil bütün ülkemiz için kayıp olmuştur. Son derece üzgünüz. Kendisine, ailesine ve bütün milletimize başsağlığı diliyorum" dedi.
Akçay bir soru üzerine, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de yakından takip ettiğini söyledi. Bu arada Deniz Bölükbaşı için yarın TBMM'nde saat 11.00'de tören düzenlenecek. Törenin ardından Bölükbaşı, Kocatepe Camii'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı'nda toprağa verilecek.
 BAHÇELİ'DEN TAZİYE MESAJI
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, eski MHP Genel Başkan Yardımcısı ve 23. Dönem Ankara Milletvekili Ahmet Deniz Bölükbaşı’nın vefatı münasebetiyle taziye mesajı yayımladı.
Bahçeli mesajında, "Çok değerli dava arkadaşım, fikir ve çalışmalarıyla partimize mümtaz katkılar sağlamış Sayın Ahmet Deniz Bölükbaşı’yı zamansız kaybetmenin derin acısını yaşıyoruz. Devlet ve siyaset kademelerinde fedakarca hizmet veren, Dışişleri Bakanlığında üstlendiği mühim görevleri vatan sevgisiyle yapan, TBMM’ye uzanan mücadele hayatıyla da milli gönüllerde saygın bir yer edinen Bölükbaşı hafızalarımızdan asla çıkmayacak, asla unutulmayacaktır. Merhum arkadaşımız son nefesine kadar üretmekten, millet ve memleket meselelerine kafa yormaktan hiç vazgeçmedi, hiç de yorulmadı. 23. Dönem Ankara Milletvekilimiz ve Genel Başkan Eski Yardımcımız Ahmet Deniz Bölükbaşı’ndan biz razıyız, niyaz ederim ki Allah da razı olsun, rahmetiyle mükafatlandırsın. Son derece müteessir bir ruh haliyle, merhum dava arkadaşım Ahmet Deniz Bölükbaşı’na Cenab-ı Allah’tan rahmet; ailesine, camiamıza, milletimize başsağlığı diliyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun" ifadelerini kaydetti.
ERDOĞAN, BÖLÜKBAŞI'NIN EŞİNİ ARADI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski MHP milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı’nın eşi Sema Bölükbaşı’nı bugün telefonla arayarak taziyede bulundu. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edilen bilgiye göre merhuma Allah’tan rahmet niyaz eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, geride kalanların acılarını paylaşarak, Sema Bölükbaşı’na ve onun şahsında tüm aileye sabır ve metanet diledi. 
DENİZ BÖLÜKBAŞI KİMDİR?
Deniz Bölükbaşı aslen Kırşehirlidir. Osman Bölükbaşı'nın oğludur. TED Ankara Koleji ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra, 1973 yılında Dışişleri Bakanlığı'na girdi. Dışişleri Bakanlığı'nın merkez teşkilatında çeşitli kademelerde görev yaptıktan sonra, Atina ve Bonn Büyükelçilikleri'nde Elçi Müsteşarlığı görevlerinde bulundu. Lizbon Büyükelçisi olarak görev yaptı. Dışişleri Bakanlığı Birinci Hukuk Müşavirliği görevini yürüttü. Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli'nin Dış Politika Başdanışmanlığına atandı. Cenevre Dünya Ticaret Örgütü nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi oldu. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tarafından, 1 Mart Tezkeresi öncesi görüşmelerin diplomasi ayağına başkanlık etti.
"Osman Bölükbaşı: Türk siyasetinde Anadolu fırtınası", 1 Mart Vakası adlı kitapların yazarıdır.
 
1000
icon
Bircan Deveci 21 Mart 2018 22:45

Ülkemizin uluslararası alanda yetişmiş değerlerinden biriydi,devlet adamıydı. Allah rahmet eylesin. Karacakurt türkmen asiretinin, Kirsehirin ve Türk Milletinin başı sağolsun

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri