Deniz Baykal Kırşehir de'ydi

Politika 22 Mayıs 2017 08:48
Videoyu Aç Deniz Baykal Kırşehir de'ydi
A
a

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal Cumartesi günü Kırşehir'e geldi

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın başkanlık sistemi hakkında bilgilendirme yapmak ve il teşkilatı ziyareti için cumartesi günü  Kırşehir geldi. Kırşehir Teşkilatı ziyaretinde konuşan Deniz Baykal: “Başkan adayına millet karar verecek” dedi.
CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 2019'da yapılacak seçimde kendisinin cumhurbaşkanlığı için aday olmayacağını, başkan adayına milletin karar vereceğini söyledi.
Baykal, Kırşehir teşkilatında yaptığı açıklamada, 2019'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına başkan adayına milletin karar vereceğini ifade ederek, “Birlik sonunda çıkar ortaya çıkanın etrafında birleşeceğiz. Kimin etrafında birlik olacağını millet kararlaştıracak. Sizlere doğrusunu söylüyoruz. Öyle talimatla birlik olunmaz. Siyaset tabu değil” diye konuştu.
Baykal, konuşmasını şöyle sürdürdü: 
“Şimdi Türkiye onu konuşuyor. Bir yöntem bulacağız. Benim kendime göre yöntemim var. Herkes aday olabilsin. Hiç bir sınır getirilmesin. 20-30 tane aday çıksın. Bu adaylara süre verin 3 ay 5 ay, ülkeyi gezerek kendisini tanıtsın. 1 milyon 200 bin seçmenimiz var partide bir buçuk 2 milyon insan kendi arasından seçsin birisini”.
Baykal’ın Kırşehir ziyaretine, İl Başkanı Yılmaz Zengin, merkez ilçe teşkilatı ve çok sayıda partili eşlik etti.
 
1000
icon
Hakkı PAMUK 23 Mayıs 2017 23:11

Sayın Baykal, Referandumda demokrasi ve cumhuriyete sahip çıkan yurttaşlar bir sinerji yarattı. Bu sinerjiyi görmemek, adaylık arayışı ile meşru olmayan bir sonucu dolaylı kabullenme olup-olmayacağını öngörememek bir politikacının yapacağı bir iş olmamalı...

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri