Değirmenkaşı Köyünde Afrine Destek Programı Düzenlendi

Güncel 2 Mart 2018 15:39
Videoyu Aç Değirmenkaşı Köyünde Afrine Destek Programı Düzenlendi
A
a

Vali Necati Şentürk, Değirmenkaşı Köyü’nde Afrin kahramanlarına destek vermek için düzenlenen programa katıldı.

Değirmenkaşı Ortaokulu’nda gerçekleştirilen programda bir konuşma yapan Vali  Necati Şentürk, dualarımızın Afrin’de destan yazan kahraman Mehmetçiğimizle birlikte olduğunu söyledi.
Ecdadımızın tarih boyunca şanlı zaferler kazandığını belirten Vali  Necati Şentürk, “Ordumuz, ecdadına yakışan bir şekilde bugün Afrin’de destanlar yazıyor. Atalarımızın uğruna can verdiği topraklarda savaşan yiğitlerimizin yanında olduğumuzu dualarımızla, düzenlediğimiz programlarla gösteriyoruz. O kahramanlarımızın da oradan zaferle döneceklerine eminiz. Ayrıca, Valiliğimizce başlattığımız Afrin Kahramanlarına Kurban Bağışı Kampanyası’na köylülerimizce bağışlanan kurbanları da bugün İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne teslim edeceğiz. Programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Programı hazırlayıp sunan öğrencilere çeşitli nasihatlerde bulunan Necati Şentürk, “Sevgili çocuklar, çok çalışıp çok üretmek zorundayız. Ülkemizin her tarafının düşmanlarla dolu olduğu bir dönemde kendi teknolojimizi kendimiz üreteceğiz. Büyüdüğünüzde abileriniz gibi bu ülke için, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzuru için, bayrağımız, ezanımız, dinimiz için savaşacağınızdan hiç şüphem yok. Ama öncelikle okuyacak, öğrenecek, milli ve manevi duygularla donanıp iman dolu bir yürekle yetişip geleceğe hazırlanacağız.” şeklinde konuştu.
Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından kahramanlık şiirlerinin, şehitlik ve vatanseverlik konulu Hadislerin, öğrenciler tarafından Afrin’e yazılan mektubun okunması ve oratoryo ile devam eden program öğrencilerin Komando Marşını seslendirmeleri ile sona erdi.
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri