DEAŞ'ın sözde "Telafer emiri"ne hapis cezası

Güncel 3 Ağustos 2018 16:06
Videoyu Aç DEAŞ'ın sözde "Telafer emiri"ne hapis cezası
A
a

Kırşehir'deki operasyonda yakalanan terör örgütü DEAŞ'ın sözde "Telafer emiri" ve kardeşine, 8 yıl 9'ar ay hapis cezası verildiKırşehir'de düzenlenen operasyonda yakalanan terör örgütü DEAŞ'ın sözde "Telafer emiri" ve kardeşine 8 yıl 9'ar ay hapis cezası verildi.
Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu yargılanan DEAŞ'ın sözde "Irak'ın Telafer emiri" olduğu iddia edilen H. H İ, .H ve kardeşi S.İ,H, A.A. K, M. H .İ .H ve M. M. A. H ile avukatları katıldı.
Cumhuriyet savcısının mütalaasının ardından savunma yapan sanıklardan H. H. İ.H Musul'da yaşarken 2014 yılında DEAŞ'ın kenti ele geçirmesiyle örgüte katılmak zorunda kaldıklarını iddia etti.
Hakimiyet örgütte olduğu için verilen görevleri yerine getirmek zorunda kaldıklarını öne süren H. kaçarak Türkiye'ye geldiklerini, Telafer'de sadece 3 ay kaldığını, bu nedenle "Telafer emiri" ve örgüt üyeliği suçlamalarını kabul etmediğini söyledi.
Diğer sanıklar da örgüt üyeliği suçlamalarını reddetti.
Mahkeme heyeti, sanıklardan H.H. İ.H ve kardeşi S. İ.H örgüt üyeliğinden ve örgütün hiyerarşik yapısı içinde yer almaları nedeniyle 8 yıl 9'ar ay, örgüt üyeliğinden yargılanan M. M A.H ve A. A.K 6 yıl 3'er ay, M.H. İ.H 4 yıl 2 ay hapis cezası verdi.
Heyet, tutuklu sanıkların mevcut hallerinin devamını kararlaştırdı.(AA)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri