Çocuk Hakları Bahar Şenliği Kırşehir'de Coşkuyla Kutlandı

Güncel 7 Mayıs 2018 15:42
Videoyu Aç Çocuk Hakları Bahar Şenliği Kırşehir'de Coşkuyla Kutlandı
A
a

UNİCEF Türkiye temsilciliği ile Bakanlığımızın ortaklaşa yürütmekte olduğu “Sosyal Uyum Programı” kapsamında mülteci, sığınmacı ve koruma altında bulunan çocukların topluma kaynaşması adına Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü, Fatma Bacı Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü’nde kalmakta olan çocukları, Koruyucu Aileler ve yanlarında kalmakta olan çocuklar, İl Çocuk Hakları Komite üyeleri ve Kırşehir Öğretmen Ömer Aydın İlköğretim Okulu öğrencileri mülteci çocuklar ile birlikte yaklaşık 200 çocuğun katılımıyla düzenlenen bahar şenliğiKırşehir Gölhisar piknik alanında coşkulu bir şekilde kutlandı.

Şenliğe; Kırşehir  Vali Yardımcısı  Bünyamin Yıldız ve eşleri, Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar  İl Müdürü Ramazan Baykara ve eşleri, İl Müdür Yardımcısı Zafer Yiğit,  kuruluş idareciler katılım sağlaladı.

Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara; “ Son dönemlerde dünyanın birçok yerinde terör ve savaşlar gibi doğal olmayan nedenlerle milyonlarca insan kendi istekleri dışında evinden, yerinden ve yurdundan ayrılarak göç etmek zorunda kalmakta ve hiç tanımadıkları topraklarda tanımadıkları insanlarla ve kültürlerle birlikte yaşamak durumunda kalmaktadırlar. Maalesef ki hayatımızın bir gerçeği olan bu olumsuz durumlardan en çok etkilenen kesimler yine çocuklar olmaktadırlar. Mülteci sığınmacı veya geçici koruma statüsünde bulunan çocukların sosyal ve kültürel alanda yaşadıkları sorunların başında kendilerini güvende hissetmemeleri, çoğunlukla aile ve çevrelerinden uzak kalmaları, farklı bir kültürün içinde olmaları, dil bilmemeleri, eğitim yaşantılarını devam ettirememeleri, toplum içindeki sosyal statülerini kaybetmeleri ve bir topluluğa bağlı hissetmemeleri (aidiyet) gelmektedir.
           
Gerçekleşen bu gibi faaliyetler sayesinde çocuklarımızın toplumumuza daha kolay entegre olmalarını sağlamaktadır. Şenliğimize katılan Sayın Vali Yardımcımız Bünyamin Yıldız ve eşleri, kuruluş idarecilerimiz ve çocuklarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri