Çiçekdağı Yaz Spor Okullarına Katılım Her Gün Geçtikçe Artmakta

Güncel 7 Temmuz 2018 13:20
Videoyu Aç Çiçekdağı Yaz Spor Okullarına Katılım Her Gün Geçtikçe Artmakta
A
a

2018 yılı yaz spor okulları faaliyet programında yer alan Çiçekdağı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü İşbirliği içersinde Çiçekdağı'nda Spor Eğitimi Uzmanı Hüseyin Tokgöz gözetiminde 6 Beden Eğitim Spor Öğretmeniyle 6 branşta spor kursları başladı.

 

Yapılan açıklamada: "Çiçekdağı fiziki yapısı itibarı ile mahaller ilçe merkezine uzak olmasına rağmen çocukların ve  gençlerin spora olan ilgisi hayli yoğun olduğu görülüyor.Bizler Devlet Kurumlarımız olarak  uzağı yakınlaştırarak çocukların ve gençlerin isteklerine cevap vermek için gayret sarf ediyoruz. Amacımız dijital çağda internet, telefon ve bilgisayarla eve kapanan çocukların ve gençlerin spor sahalarına ve mahallerde şenlik havasında geçen çocuk oyunları ve sokak futbolu hevesini tekrar özendirerek eski günlere tekrar dönerek spora ilgilerini artırarak sağlıklı bir yaşam sürmelerini ve sosyalleşmeleri sağlamaktır. "denildi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Sinan Demir şöyle devam etti “İlçe Müdürlüğümüz olarak bu spor aktivitelerine ilçemiz merkezi ve uzak olan mahallelerinden Çocuklarını getiren büyük özveri ile spor yapmaları için çaba gösteren ebeveynlerimize ve gençlerimize ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederiz,Yaz Spor Okullarında Görev alan Spor Eğitim Uzmanımız Hüseyin Tokgöz (Futbol), Merve Nur Kaya (Atletizm), Eyüp Şahin (Basketbol), Tuğçe Yaylagül (Halk Oyunları), Güler Duman (Voleybol), Merve  Yıldırım (Voleybol). Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni branşlarında liyakatli olup Yaz Spor Okullarında büyük bir özveri ile çalışmalarından dolayı sonsuz şükranlarımı sunuyorum.
Amacımız geleceğin Şampiyonlarını yetiştirilmesinde bir nebzede katkımız olursa bu da bizi her daim mutlu kılacaktır.Tabi ki Şampiyonların bir çoğu da bu tür faaliyetler arasından çıkmıştır" dedi. ( Haber Merkezi)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri