Çevre Yolu Yatırım Programına Alındı

Güncel 17 Ocak 2018 13:50
Videoyu Aç Çevre Yolu Yatırım Programına Alındı
A
a

Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan: “Uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğümüz, şehrimiz için en önemli projeler arasında olan, yaklaşık 25 km uzunluğundaki Kırşehir Çevre Yolu yatırım programına alındı” dedi.

Kırşehir’in projeci vekili Mikail Arslan sosyal medya üzerinden şu açıklamaları yaptı:Kırşehir Çevre Yolunun BSK (Bitümlü Sıcak Karışım) Sıcak Asfalt kaplamalı olarak, 2018 yılı başlangıç ve 2021 yılı bitiş tarihli, yatırım bedeli 145 milyon TL olmak üzere 2018 E040620 Proje numarası ile Yatırım Programına alınarak 16.01.2018 tarihli Resmi Gazete ’de yayınlandı.

Kırşehir Kuzey-Güney ve Doğu-Batı ulaşım yol hattının kesişim noktasında bulunmaktadır. Ankara-Kayseri Karayolu aksının ilimizden geçtiği kesimi mevcut yol trafiğini çok yoğunlaştırmakta ayrıca Kırşehir-Aksaray, Kırşehir-Şereflikoçhisar-Konya yolunu kullanan sürücüler şehir içi yolunu kullanmalarından dolayı trafikte yoğunlaşmaya ve konfor seviyesinde azalma ile zaman kaybına neden olmaktaydı. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda çevre yolunun yapılması şehrimiz için büyük önem arz etmekteydi. Bu kapsamda, çevre yolunun yatırım programına alınması amacıyla uzun süredir devam eden girişimlerimiz sonuç vererek nihayet bugünkü Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Projeleri tamamlanmış olan yaklaşık 25 km uzunluğunda ve en az 26 metre platform genişliğindeki yolun projesinde;

18 adet alt geçit, 
9 adet kavşak ,
( Kayseri mevcut yol girişi- Köprülü Kavşak, OSB Sanayi - Dönel Kavşak, Ortaköy - Köprülü Kavşak, İkizağıl - Dönel Kavşak, Üniversite - Dönel Kavşak, Savcılı - Köprülü Kavşak, Çemaş Fabrika - Dönel Kavşak, Karapınar - Dönel Kavşak, Ankara mevcut yol çıkışı - Köprülü Kavşak)
4 adet farklı seviyeli kavşak, 
91 adet hidrolik amaçlı menfez bulunmaktadır.

Çevre Yolunun yatırım programına alınması ile ilgili olarak; 
En başta, Türkiye’nin Kalkınma Projelerinde çok önemli hizmetler gerçekleştiren, Ahi Dostu, Gönül Adamı Başbakanımız Sn. Binali Yıldırım’a, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sn. Ahmet Arslan’a, Kalkınma Bakanımız Sn. Lütfi Elvan’a, Karayolları Genel Müdürümüz Sn. İsmail Kartal’a hemşerilerimiz ve şahsım adına teşekkür ederim.İlimize hayırlı olsun”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri