Cemil Tekeli Serbest Bırakıldı

Güncel 13 Şubat 2018 16:32
Videoyu Aç Cemil Tekeli Serbest Bırakıldı
A
a

İsrail’de serbest bırakılan akademisyen Cemil Tekeli yurda döndü

İsrail polisinin Tel Aviv’de gözaltına aldığı Kamanlı Hemşerimiz İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cemil Tekeli, serbest bırakılmasının ardından yurda döndü.
İsrail polisi tarafından 15 Ocak'ta Tel Aviv Havalimanı'nda gözaltına alınan Kamanlı Hemşerimiz İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cemil Tekeli, yaklaşık bir aylık tutukluluk süresinin ardından serbest bırakıldı. Özgürlüğüne kavuşan Tekeli, Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçağıyla saat 11.00 sıralarında yurda döndü.
 Havalimanında yakınları karşıladı
Kudüs’e gittiği 4 günlük gezinin ardından Türkiye’ye döneceği sırada havalimanında gözaltına alınan ve neyle suçlandığı bilinmeden 26 gün boyunca cezaevinde tutulan Cemil Tekeli'yi, Atatürk Havalimanı'nda ailesi ve yakınları karşıladı. Pasaport kontrolünün ardından yurda giriş yapan Tekeli, ilk olarak kendisini bekleyen eşine sarıldı. Cemil Tekeli’yi bekleyen yakınları da havalimanında İsrail aleyhinde sloganlar attı. Daha sonra Cemil Tekeli, polis eşliğinde havalimanından ayrıldı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri