Çağrı Dağdeviren Avrupa Şampiyonu Oldu  

Güncel 3 Temmuz 2018 15:11
Videoyu Aç Çağrı Dağdeviren Avrupa Şampiyonu Oldu  
A
a

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sporcusu Çağrı Dağdeviren Ay Yıldızlı milli forma ile çıktığı Avrupa Gençler Okçuluk şampiyonasında takım halinde Avrupa Şampiyonu olarak Altın madalyanın sahibi oldu.

Yunanistan'ın Patras Kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyonasında Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sporcusu Çağrı Dağdeviren takım olarak katıldığı Avrupa Genler Okçuluk Şampiyonasında hem Avrupa Şampiyonu hem de Altın Madalyanın sahibi oldu.
İlk turu bay geçen takım 2. turda Rusya ile karşılamış 230 -226 Rusya’yı mağlup ederek finale yükselmiştir. Final atışlarından öncede takımımız sıralama atışında da 1. Oldu. Sonrasında İtalya ile karşılaşan Ay Yıldızlı Türk milli takımımız İtalya’yı final atışlarında 255-224 eleyerek Gençler Makaralı Yay Avrupa Şampiyonluğunun sahibi oldu.
Kırşehir’i Avrupa şampiyonluğuna taşıyarak Ay Yıldızlı Milli forma ile Bayrağımızı en yükseklerde dalgalandıran ve İstiklal Marşımızı tüm Avrupa ya dinleten Milli Takımımıza ve sporcu Çağrı Dağdeviren'ne Kırşehir in İlk Avrupa Şampiyonu Okçusu olmasından dolayı Yeni Aşıkpaşa Gazetesi olarak başarılarının devamını dileriz.
AVRUPA ŞAMPİYONASINDA 1 ALTIN 2 GÜMÜŞ MADALYA DAHA ALDIK
Ayrıca Şampiyonada mücadele eden Okçuluk Milli takımlar Büşra Nur Gürlek, Buse Başak Haney ve Yasemin Begüm Topkarcı’dan oluşan Makaralı Yay Genç Bayan Takımımız İngiltere il yaptığı ve 219-218 biten maç sonucu Avrupa 2.si oldu.
Çağrı Dağdeviren, Caner Türkkan ve Yunus Özsipahi’den oluşan Makaralı Yay Genç Erkek Takımı İtalya’yı 225-224 geçerek Avrupa Şampiyonu oldu.
Makaralı Yay Genç Bayanlar Kategorisinde yarışan sporcumuz Büşra Nur Gürlek Finalde Rus rakibi ElizavetaKnyazeva ile karşılaştı ve 141-135 biten maç sonucu Avrupa 2.si oldu. (Haber Merkezi)
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri