Büyük yatırımlar yapıyoruz

Güncel 24 Şubat 2018 13:23
Videoyu Aç Büyük yatırımlar yapıyoruz
A
a

Başkan Bahçeci; Kırşehir’i güzelleştirmeye, yaşanabilir hale getirmeye gayret ediyoruz

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ticaret Sanayi Odası Başkanı ve yönetim kurulu ile Organize sanayi Derneği üyeleriyle bir araya gelerek Belediye çalışmaları hakkında bir sunum yaptı.
Kırşehir Belediyesi Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Kırşehir evinde gerçekleşen sunumda Başkan Bahçeci 2009-2018 yılları arasında Kırşehir’e yaptığı projeler hakkında İş Adamalarına çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Başkan Bahçeci, İş Adamlarına Kırşehir Belediyesinin hayata geçirmiş olduğu ve ilerleyen dönemlerde yapılacak olan projelerden bahsetti. Her yıl düzenli olarak yaptığımız sunumları bu yılda devam ediyoruz. Sizlerle zaman zaman bir araya geliyoruz ama çalışmalarımız hakkında sizlerde bilgilendirilelim istedik. Her kesimden insanlarla bir araya geleceğiz. Halkın ne istediğini, ne istenmediğini yapılan sunumlarda görüyoruz. Neyi eleştirdiğini neyin eleştirilmediğini görüyoruz. Dokuz yıldır bu istişare toplantılarından faydalanıyoruz. Ticaret Odamız, Organize sanayi derneğimizle bir araya gelelim istedik. Şehrimizin en önemli alanlarından biri tanesi Ticaret Sanayi Odamız ve Organize Sanayimizdir. Organize sanayimizin hiçbir eksiği kalmadı. Organize sanayimizin ana yola yaklaşımı var. Onun la ilgili de Bilim Sanayi Teknoloji Bakan yardımcımız ve Organize Sanayi Müsteşar yardımcımız burada idiler. PETLAS’la ilgili bir toplantı yaptık. PETLAS, Ankara’da bir fabrika yaptırmak istiyordu ama bunu hükümetimiz kabul etmedi. Bizlerde kendileri ile yaptığımız toplantıda Kırşehir’e yapılmasını istedik. Onlarda bize Organizeyi bizim fabrikanın yanına getirirseniz bizde yeni yatırımları buraya yapmaya devam ederiz dediler. Bu gelişmeye bakanlık sıcak baktı. Organizeyi Ankara-Kayseri’ye doğru büyütüp PETLAS’a olan kısmını onlara vereceğiz. Yeni çevre yolumuz Organize Sanayi’nin 300 metre yakınında geçiyor. Yeni bir yolumuz daha var Ankara- Adana Niğde yolu bağlantı otoyolundan bağlantı yolu var oda muhtemelen organizenin üstünden geçecek. İnşallah bu çalışmalar iyi bir noktaya gelecek. Bu hizmetler zamanla olacak. Biz aceleci bir toplum olduğumuz için her şeyin bir anda olsun bitsin istiyoruz. Bu yatırımlar büyük yatırımlar, 300 trilyonu geçiyor. Devletimizin güçlü olması bu yatırımları yapıyoruz.
Türkiye, dünyada önemli bir mücadele veriyor diyen Başkan Bahçeci, Suriye’de, Irakta bir yandan da masada var olma mücadelesi veriyor. Amerika ve Avrupa ile bir mücadele veriyor. Yapılan bu mücadeleyi siyasiler, iş adamları, yerel yönetimler hep beraber vermemiz lazım. İşimizi iyi yaparsak, ülkemize katkı sağlarsak bundan daha iyi katkı olmaz. Türkiye’nin üreten bir ülke olması, gelişen şehirler olması, insanın sürekli gelişme halinde olması son derece önemli. Şehir olarak dinamik bir şehiriz. Nüfusumuz 137.000 oldu. İl genelinde 5.000 arttı, merkezde 7.000 arttı. Dokuz yıl önce belediye başkanı olduğumda 95.000’di. Büyüme oranımız nerdeyse üçte bir oranında. Çok göç almasak ta, göç vermiyoruz önemli olan bu zaten.
Başkan Bahçeci bana göre önemli olan nüfus vermememiz. Genel anlamda Kırşehir dinamik bir şehir. Dinamik bir şekilde büyümeye de devam ediyor. Yerel yönetim olarak şehri doğru planlamaya, şehri güzelleştirmeye, şehri yaşanabilir bir hale getirmeye gayret ediyoruz. Belediyecilik ekip işi, iyi bir ekiple Kırşehir’imizi geleceğe hazırlıyoruz. Siyaseti ayrı tutarak hizmetlerimizi yapıyoruz. Şehrimiz büyüyor 137.000 nüfusa ulaştı. İnşallah daha büyümeye devam edeceğiz. Projelerimiz gerçekleştirdiğimizde yeni bir şehir daha oluşmuş olacak. Ulaşım problemimizi çözdüğümüzde herkes her yere ulaşabilecek. Biz hizmetlerimizi yaparken bir duruş sergiliyoruz. İyi bir projeniz olmazsa iyi bir eser bırakamazsınız.
Başkan Bahçeci İş adamlarına üç saate yakın bir sunum yaparak çalışmaları hakkında bir sunum yaptı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri