Bugün Final Yarışması Yapılacak

Güncel 9 Temmuz 2018 08:01
Videoyu Aç Bugün Final Yarışması Yapılacak
A
a

 Kırşehir Müftüsü Mehmet Yaman, bayan din görevlileri arası hafızlık yarışmasını değerlendirdi ve başarı ile Kırşehir ev sahipliğinde gerçekleştirilen yarışmanın finaline ilişkin detaylı bilgiler verdi.

 

         Kırşehir Müftüsü Yaman, finallerin 9 Eylül tarihinde Artvin'de gerçekleştirileceğine ilişkin yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “ Diyanet İşleri Başkanlığımız kendi personelini yani din hizmetlerinde görev alan kuran kursu hocalarımız, imamlarımız, müezzinlerimiz, zaman zaman vaizlerimiz. Tabi diğer personelimizin de ayrı ayrı hizmet içi eğitimleri var. Kendi personelimizi mesleki açıdan daha donanımlı, kişisel yönden kendilerini geliştirmiş, planlı çalışma alışkanlığı kazanmış, hizmet aşkı ve heyecanını kaybetmemiş kimseler olsun diye görevlerini cesaretle icra edebilsinler diye, hizmet süreleri içerisinde başkanlığımızın çeşitli faaliyetleri var. Bu da bunlardan birisiydi. Ülkemizin içindeki bu yarışmalar Mushafları İnceleme Kıraat Kurulu başkanlığımız tarafından yapılıyor. Aynı zamanda hem yurt içinde hem de yurt dışındaki mesleki açıdan kendilerini başkanımızı temsil edecek elemanların seçimiyle ilgili faaliyetimizdi.
         Hafızlık, Kuranı Kerimi güzel okuma gibi konularda Türkiye’mizi temsilen katılacak yarışmacılarımız ulusal düzeyde ve uluslararası düzeyde elemanlarımızı ortaya çıkaralım, tecrübe kazansınlar, daha iyi hedeflere ulaşsınlar diye geçtiğimiz günlerde Kırşehir’imizde bölge birincilerini seçtik. 8 ilimizin temsil edildiği Kırşehir, Nevşehir, Yozgat, Sivas, Niğde, Kayseri, Aksaray ve Konya’dan katılanların içerisinde yapılan yarışmada Kayseri, Konya ve Nevşehir katıldı. Kayseri Melikgazi ilçesinden YurdanErtugay yarışmada birinci oldu. Konya’dan Rümeysa Şerife Özkan ikinci oldu. Nevşehir’den de Üftade Kız Kuran Kursu öğreticimiz Gülay Sağdelen hanımefendi üçüncü oldu. Bunların içerisinden birinci seçileni inşallah Türkiye finaline göndereceğiz. 9 Eylül 2018’de Artvin’de finalde buluşacaklar.” (Haber Merkezi)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri