Bugün Ders Zili Çaldı

Güncel 5 Şubat 2018 07:29
Videoyu Aç Bugün Ders Zili Çaldı
A
a

2017-2018 Eğitim- Öğretim Yılı ikinci dönemi bugün başladı

Kırşehir genelinde 226 okul bünyesinde yer alan; 24 Anaokul, 75 İlkokul, 87 ortaokul ve 56 lisesinde; 442 Yönetici, 3 bin 836 öğretmen ve 603 Destek personeli olmak üzere 4 bin 473 çalışanla, okulöncesinde 3 bin 792, ilköğretimde 25 bin 035 ve liselerde 14 bin 917 olmak üzere toplam 43 bin 744 öğrenci,  2017–2018 Eğitim-Öğretim yılının ikinci dönemine bugün merhaba dedi.
Okulların güvenliği için gerekli önlemler alındı
Geçtiğimiz günlerde okulların güvenliği için toplantı yapan Kırşehir Valisi Necati Şentürk bir açıklama yaparak bilgi vermişti. Bütün öğrencileri kendi evlatları gibi gördüklerini belirten Vali  Necati Şentürk, “Okullarımızın iç ve dış güvenliği için gereken her türlü önlemi almış bulunmaktayız. Özellikle uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan çocuklarımızı korumak için her türlü tedbiri alıyoruz”
“Uyuşturucu satılmasına asla müsaade etmeyeceğiz”
Vali Şentürk: “Okul çevrelerinde uyuşturucu satılmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Ayrıca, okullarımız kamera kayıt sistemiyle sürekli kontrol altında tutulacak. Kantin ve yemekhaneler de kontrol edilerek gıda güvenliği sağlanacak. Yine okul servisleri konusu var. Bu konuda da her türlü kontrol ve tedbir alınmış olup bundan sonra da alınmaya devam edecektir. Kendi evladımız gibi gördüğümüz bütün öğrencilerimizi her türlü tehdit ve tehlikeden uzak tutarak eğitimlerini tamamlamalarını sağlamak bizim asıl görevimizdir. Her alanda güçlü bir ülke olmanın temelinde eğitim vardır. Ahiliğin memleketi Kırşehir’de değerler eğitimine de son derece önem veriyoruz. Amacımız, eğitimde marka kent olan Kırşehir’de eğitim kalitesini daha da yükseltmek, sağlıklı, akademik açıdan başarılı bireyler yetiştirmektir.” İfadelerine yer vermişti.
“Eğitimde kalite çıtamızı daha da yükselteceğimize eminim”

Aynı zamanda okul binalarını inceleyen Şentürk: “Bir ülkenin kalkınmasının temelinde eğitim vardır. Bizler de ilimizde eğitim konusuna önem veriyor; öğretmen ve öğrencilerimizin sağlıklı bir eğitim-öğretim dönemi geçirmeleri için gereken her türlü güvenlik tedbirini alıyoruz. Eğitim seviyesi oldukça yüksek olan ilimizde, öğrencilerimizin ikinci döneme dinlenmiş ve zinde başlayacaklarından şüphem yok. Eğitimde kalite çıtamızı daha da yükselteceğimize eminim.” İfadelerini kullanmıştı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri