BU ŞEHRİN MAYASIYLA YOĞRULDUM

Güncel 21 Haziran 2018 09:21
Videoyu Aç BU ŞEHRİN MAYASIYLA YOĞRULDUM
A
a

“Ahilere hizmet imkânının şahsıma verilmiş olmasından duyduğum gurur ve mutluluk tarif edilemez.” diyen AK Parti Milletvekili Necmettin ERKAN ile adaylığı, projeleri ve memleket sevdası üzerine konuştuk.

20 yıllık bürokrasi tecrübesinin ardından AK Parti’den milletvekili adayı olarak hemşerilerinin karşısına çıkan ERKAN’ın en büyük özelliği hemşerileri ile kurduğu güçlü iletişim diyebiliriz. Ayırt etmeden birleştirerek yaptığı siyaseti ile hemşerileriyle kucaklaşan ERKAN; güler yüzü, mütevazı kimliği, çalışkanlığı ile halkın arasında halktan birisi olarak 24 Haziran seçimleri için ter döküyor.
Adaylığı sürecince gitmediği köy, kasaba, mahalle kalmayan, gittiği her yerde esnaf ve sanatkârla beraber olan, onların çayını içip derdini dinleyen, çiftçi bir ailenin evladı Necmettin ERKAN.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan olduğu döneminde özel kaleminde görev alan, TOBB Başkanı Rifat Hisarciklioğlu’nun uzun yıllar danışmanlığını yapan, Ankara Büyükşehir Belediyesi Satın Alma Müdürlüğü ve Milli Prodüktivite Merkezi Genel Sekreterliği gibi önemli görevlerde bulunan son olarak da Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürü olarak adeta Kırşehir’in Ankara’daki gönül elçisi olan Erkan, 24 Haziran’dan sonra da Kırşehir’in Ankara’da sesi ve temsilcisi olmak için hemşerilerinden destek istiyor.
Kendisine Kırşehir deyince ne hissediyorsunuz diye sorduğumuzda; “Kırşehir bir mekteptir. Kırşehir bir modeldir. Ben bu şehrin mayasıyla yoğruldum. Ahilik Kültürü’nün ikliminde büyüdüm. Bu kültür hep birlikte olmayı, beraber olmayı, paylaşmayı, cömertliği, diğergamlığı öğretti. Sevmeyi; milleti için ülkesi için sevmeyi öğretti. Bu kubbede hoş bir seda bırakabilmenin en büyük sermaye olduğunu haykırdı bize. Burada hayaller kurduk. Hayallerimizle birlikte göç ettik. Ama hiç unutmadık hayaller kurduğumuz şehri. Hayallerimizde şehrimin güzel insanlarını hiç ihmal etmedik. Her fırsatta onların yanında kardeşleri olarak olmaya gayret gösterdim.” diyerek sözlerine şu şekilde devam etti.
“20 yılı aşkın kamuda önemli görevler üstlendim. Yüzbinlerce esnafın sorumluluğunu üstlenerek ülkem için bir katma değer üretmeye çalıştım. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürü olarak doğup büyüdüğü şehire, hemşerilerime hizmet imkânına kavuştuğum için her daim Allah’a hamdettim. Ahiliğin başkenti Kırşehir’den çıktığımız bu yolda milletvekili olarak yeniden şehrime, Ahilere hizmet imkânının şahsıma verilmiş olmasından duyduğum gurur ve mutluluk tarif edilemez.”
 
 Necmettin Erkan kimdir?
1977 yılında Kırşehir’de doğan Erkan, Lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde, Yüksek Lisansını ise Selçuk Üniversitesi İktisat Bölümünde tamamlayan Erkan’ın Ahilik Üzerine Yazılar, Kamu Kurumu Niteliğindeki Meslek Kuruluşları başta olmak üzere yayınlanmış pek çok eseri bulunmaktadır. Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşlarının Yeniden Yapılanması, Esnaf ve Sanatkârlar Özelinde Sektör Analizleri Projesi, Esnaf ve Sanatkârlar Değişim, Dönüşüm, Destek Strateji Belgesi (3D) ve Eylem Planı, Türkiye Esnaf Buluşmaları, Ahilik Ansiklopedisi gibi pek çok önemli proje ve çalışmanın içinde yer alan Erkan, aynı zamanda Kırşehirliler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği başta olmak üzere pek çok STK’da aktif olarak görev yapmaktadır. Erkan, evli ve iki çocuk babasıdır.
İş hayatı
1998 yılında ASKİ’de başladığı iş hayatında uzun yıllar TOBB Başkan danışmanlığını yürüten Erkan, Milli Prodüktivite Merkezinde İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı, Genel Sekreter Yardımcısı ve Genel Sekreter olarak görev yaptı. 2012 yılında Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Erkan, 2014 yılından beri Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü olarak görev yaptı.
 
 
24 HAZİRAN’DA BİR DESTAN YAZILACAK
 
AK Parti Kırşehir İl Başkanlığında aday adaylığını başvurusunda bulunurken ERKAN’ın kamuoyuna yansıyan ilk açıklamaları şunlar oldu.
Ülkemizin zor zamanlardan geçtiği şu dönemde Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliğinde milletimiz tüm şer güçlere karşı yerli ve milli bir cephe oluşturmuştur. Milletimizin Cumhur İttifakında yer alarak bu mücadeleye emek vermesini bir görev olarak görüyorum. İnanıyorum ki 24 Haziran’da Türkiye, bütün bu şer odaklarının ülkemize yönelik hain emellerinin son bulacağı yeni bir dönem ve yeni bir başlangıç olacaktır. FETÖ ve PKK gibi ülkemizi bölmeye çalışan maşalar, ülkemizin güçlenmesine engel olmaya çalışan tüm gayri milli ve kirli ittifaklar tarihin çöplüğüne gömülecektir. Milletimiz 24 Haziran’da bir destan yazacak, yeni bir ders vererektir. Milletimiz sandıkta bu kirli oyuna en büyük tokadı atacaktır Allah’ın izniyle. Devletimizin ve milletimizin bekasıyla oynayanlar emellerine asla ulaşamayacaktır. 24 Haziran; milletimizin her bir ferdinin demokrasiye ve millet iradesine sahip çıkarak müstevlilerin emellerine ulaşamayacağı bir gün olarak yeni bir zaferin tarihi ve adı olacaktır.
 
ERKAN’NIN AHİLİK ÜZERİNDE YAPTIĞI ÇALIŞMALAR VE PROJELER
 
“AHİLİK KÜLTÜRÜ 365 GÜN YAŞANMALI”
Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü görevini üstlendiği dönemde Ahilik üzerine pek çok çalışmaya ve projeye imza atan Erkan, “Tarihte Ahiler; yeri geldiği zaman İdareci, yeri geldiğinde hak tesis edici ve arabulucu olmuş,  yeri geldiğinde ise asker olarak vatanı savunmuştur. Ahi Evran-ı Veli bu felsefenin temeline ticari ahlakı oturtmuş; iyilik, şefkat, merhamet, doğruluk, helal kazanç, birlik ve beraberlik gibi insani değerleri yücelten bir sistem kurmuştur. Ahiliğin kaynağını Kur’an-ı Kerimin emirleri ve Hz. Peygamberin (s.a.s) sünneti oluşturmuş ve meydana gelen bu olağanüstü teşkilatın sancaktarları olan Ahiler tarihin her döneminde olduğu gibi bugün de devletinin yanında durmuşlardır. Yüzyıllar boyunca ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan birlik ve beraberliğimize önemli katkılar sağlayan Ahilik Teşkilatını dünya kültürüne ve ticaret literatürüne ülkemizin bir markası olarak sunmak, kardeşlik ve birliğimizin ayrılmaz bir parçası haline getirmek, milli ve manevi köklerimizi birleştirmek, kültür coğrafyamızda yaşayan kardeşlerimizle gönül bağlarımızı güçlendirmek ve diğer ülkelerle ticari ilişkilerimizi geliştirmek ve ülkemizin inşasının temeline yerleştirmek amacıyla Ahilik Kültürünü bir kutlama haftası formatından daha çok 365 gün boyunca yaşanabilir bir değerler manzumesi haline dönüştürmek için köklü ve etkili çalışmalar yaptık.” dedi.
 
Erkan döneminde Ahilik üzerinde yapılan çalışmalar altın çağını yaşadı:
1-Ahilik Haftası Etkinlikleri: Ahilik Haftası Kutlamaları Yönetmeliği çerçevesinde her yıl Kırşehir’imiz merkez olmak üzere 81 ilde bir hafta boyunca etkinlikler gerçekleştirdik.
Söz konusu haftada Gümrük ve Ticaret Bakanlığı olarak tüm dikkatimizi Kırşehir’de yapılan etkinliklere vererek, hem Ahiliğin kendine yaraşır şekilde hatırlatılmasını ve yaşatılmasını sağladık hem de Ahiler Diyarı Kırşehir’imizin gelişimi ve kalkınmasına da katkılar sunduk.
Ayrıca devlet büyüklerimizin şirin Kırşehir’imize her yıl istisnasız teşrif etmeleri için büyük gayret gösterdik.
2-Ahilik Panelleri: Ahilik kültürünü tanıtmak, Ahilik değerlerini gelecek nesillere aktarmak amacıyla Ahilik alanında çalışmalar yapan tarihçi, yazar ve akademisyenler tarafından ülkemizin birçok üniversitesinde Ahilik konulu paneller düzenlenmesini sağladık.
Böylece geleceğimiz olan gençlere ulaştık, onlara bu muazzam teşkilat hakkında bilgiler sunduk. Ayrıca ahilik yolundan giderek esnaflıktan başlayarak tüccar ve sanayici olan yörenin önemli iş insanlarını geçlerle buluşturduk, onlarla tecrübelerini paylaşmalarını sağladık.
Bizim başlattığımız bu paneller silsilesinin tüm üniversitelerimizde yapılmasına karar verdik ve şuan her ay en az iki üniversitemizde bu paneller yapılmaya devam edilmektedir.
3- Ahiname Dergisi: Ahilik Kültürünün yaşatılması ve yaygınlaştırılması amacıyla düzenli olarak üçer ay ara ile “Ahiname” isimli bir dergi çıkartılmasını sağladık.
Dergi’nin birinci ve ikinci sayılarını meslek teşkilatlarına, birçok kuruma, üniversitelerimize ve kütüphanelerimize dağıttık. Üçüncü sayısı ise bugünlerde dağıtılmaktadır.
Uzun soluklu bir çalışma olması için gereken her katkıyı sunduğumuz Ahiname Dergisinin ciddi bir okuyucu kitlesine ulaşmasını sağladık.
4-Bilgilendirme Toplantıları: Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürü olarak hizmet ettiğim esnaf ve sanatkâr kesimini geliştirmek, büyütmek, ülke ekonomisine daha fazla katma değer sağlayacak seviyeye getirmek için birçok koldan yürüttüğümüz faaliyetlerden biri de ülke genelinde esnaf ve sanatkârlara yönelik bilgilendirme toplantılarıdır.
İl il gezerek yaptığımız bilgilendirme toplantılarında esnaf ve sanatkârların tabi olduğu mevzuat, krediye erişim imkânları, yeni pazarlara erişim, rekabet gücünün arttırılması konuları yanında en önemli husus olarak da Ahilik konusuna yer verdik, bugüne kadar binlerce esnaf ve sanatkârımıza ulaştık, bu çalışmamız da tüm hızıyla ülke genelinde sürmektedir.
5-Ahilik Ansiklopedisi: Kırşehir’de doğan, tarihsel süreç içerisinde bir cihan mefkûresi olan Ahiliğin Anadolu’nun dünyanın merkezi olması sürecinde; insanlığa kadim bir model olarak sunulmasına bir vesile olmak adına iki ciltten oluşan “Ahilik Ansiklopedisi’ni hazırladık ve ilim dünyasının istifadesine sunduk.
149 akademisyenin desteğini alarak hazırladığımız Ansiklopedinin lansmanını yaparak ülke içinde ve gönül coğrafyamızda dağıtılmasını sağladık.
6-İngilizce Ahilik Ansiklopedisi: Ahilik Kültür ve felsefesinin uluslararası alanda da tanıtılması için Ahilik Ansiklopedisinin İngilizceye çevirisini tamamlayarak basımını gerçekleştirdik.
Uluslararası camiada büyük ilgi ile karşılanan ansiklopedinin tüm dünyada dağıtımını sağladık. Bu sayede Kırşehir’imizin de tanıtımına katkı verdik.
7- Ahi Evran-ı Veli Külliyesi: Ahi Evran Hazretleri’nin türbesinin bulunduğu Kırşehir’imizde Ahi Evran Camii ve alanında ve şehrin önemli bir kısmında yapılacak inşaat ve tefrişatla oluşturulan Ahi Evran Külliyesi projesine büyük destek sağladık.
İnşaatın her aşamasında düzenli olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza ve Sayın Bakanımıza inşaatın süreçleri ile ilgili bilgiler sunarak konuyu takip etmelerini sağladık, hep gündemde tuttuk.
Söz konusu projeye ilişkin olarak 31.7.2013 ve 8.8.2014 tarihlerinde Bakanlığımız müşahitliğinde iki protokol imzalandı ve TOBB, TESK ve TESKOMB tarafından projeye toplam 32 milyon TL bütçe tahsis edildi.
8-Ahi Evran-ı Veli Vakfı Kanunu: Ahilik değerlerinin öğretilmesi ve Kırşehir’imizin geliştirilmesi için çok önem verdiğimiz ve üzerine titrediğimiz bir diğer çalışmamız ise Ahi Evran-ı Veli Vakfının kurulmasıdır.
Bu konuda çalışmalarımızı tamamladık yakın zamanda bu vakfın da kurulmasına birlikte de müşahitlik edeceğiz.
9-Yurtdışı Ahilik Etkinlikleri: 2015 yılında Ahilik Haftası Kutlamaları Yönetmeliğinde yaptığımız değişiklikle, kültür coğrafyamızda yaşayan kardeşlerimizle gönül bağlarımızı güçlendirmek ve ticari ilişkilerimizi geliştirmek amacıyla yurtdışında da Ahilik etkinliklerinin yapılmasının önünü açtık.
Yurtdışında yapılacak olan etkinliklerde; insanlığa bir model olarak sunulan; “Ahilik” sisteminin dünyada tanıtımını sağlamak, yapılacak uluslararası etkinliklerde ilim dünyasının konuya ilgisini çekmek ve yurtdışındaki gönüldaşlarımıza yönelik etkinlikler gerçekleştirmek, kültürlerarası etkileşimin teşvik edilerek toplumlararası ilişkileri geliştirmeyi amaçladık.
İlk etkinliğin Azerbaycan’da yapılmasına karar verdik ve çalışmalara başlanmasını sağladık. Azerbaycan sonrasında ise Avrupa ve kıtalararası ülkelerde bu kültürün tanıtımı için bir kapı araladık.
10- Bacıyan-ı Rum Teşkilatının Tanıtılmasına Dönük Etkinlikler: Anadolu Kadınlar Birliği anlamına gelen Bacıyan-ı Rum teşkilatının kurucusu olan ve ünlü mutasavvıf Şeyh Evhadüddin Kirmani’nin kızı olan fatma Bacı aynı zamanda Ahilik Teşkilatının kurucusu Ahi Evran’ın (Şeyh Nasırüddin Mahmut) eşidir.
Bacıyan-ı Rum (Anadolu Bacıları) teşkilatı, iktisadi, askeri, sosyal açıdan birçok faaliyetlerde bulunarak güçlü, fedakâr, onurlu, çalışkan Anadolu kadın ruhunun en güzel örneklerini yansıtmıştır.
Genel Müdürlük dönemimde Dünya’da kurulmuş ilk kadın örgütü olan Bacıyan-ı Rum yani Anadolu Kadınlar Birliği’ne dikkat çekmek amacıyla da çok sayıda etkinlikler gerçekleştirdik. Yılın Ahisi ödüllerinde kadınlarımızı ön plana çıkarttık.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla en geniş katılımlı Esnaf Buluşması yapıldı…
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 25 Mayıs 2015 tarihinde İstanbul Sinan Erdem Spor Salonunda 18 bin esnaf ve sanatkârın katılımıyla gerçekleştirildi. Necmettin Erkan’ın Genel Müdürlüğü döneminde yapılan Türkiye Esnaf Buluşmaları bugüne kadar yapılan en geniş katılımlı esnaf ve sanatkâr buluşması olmuştur. 2 yıl sonra da yine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla İstanbul Bağcılar Olimpik Spor Kompleksinde Türkiye Esnaf Buluşmalarının ikincisi yapılmıştır. Buluşmaya 6 binin üzerinde esnaf katılım sağlamıştır.
Erdoğan’ın katılımıyla Esnaf ve Sanatkârlar Şurası yapıldı
Hedef 2023, Güçlü Esnaf, Güçlü Ekonomi” vizyonu doğrultusunda 2014 yılında 4. Esnaf ve Sanatkârlar Şûrası; 2016 yılında da 5. Esnaf ve Sanatkârlar Şûrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve binlerce esnaf ve sanatkârın katılımıyla gerçekleştirildi. Bu şûralarda ilgili tüm kesimlerin katılımıyla esnaf ve sanatkârların sorunları enine boyuna masaya yatırıldı, çözüm önerileri geliştirildi ve önemli kararlara imza atıldı.
Şûrada, esnaf ve sanatkârlarımızın ticari hayatını şekillendirecek 13 karar alınmıştır. 4. Esnaf ve Sanatkârlar Şûrasında alınan 36 kararla birlikte bu kararlar da ilgili kurum kuruluş nezdinde yapılan yoğun çalışmalarla takip edilmektedir. Kararların önemli bir kısmı diğer bakanlıkların mevzuat alanlarını ilgilendirmektedir. Bu kapsamda da ilgili bakanlıklarla yakın çalışılmaktadır. Şura kararları ile ilgili Genel Müdürlüğümüzce paydaş kurum/kuruluşlar ve üniversiteler ile yoğun işbirliğine gidilmiş, bu kapsamda çok sayıda resmi yazışma, iş ziyareti, çalıştay, komisyon ve alt komisyon toplantıları yapılmıştır. Bu çalışmalar neticesinde esnaf ve sanatkârlarımız adına birçok kazanım elde edilmiştir.  
Büyük Pazarcılar ve Şoför Çalıştayı
Türkiye Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü işbirliği ile yaklaşık 6000 pazarcı esnafının katılımı ile 25 Mart 2015 tarihinde Ankara ATO Congressium’da “Pazarcı Esnaf Buluşması” yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Aynı yıl Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu ile birlikte şoför esnafının sorunlarına ilişkin inceleme ve değerlendirmelerin yapıldığı Şoför Esnafı Buluşması Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilmiştir.
 
 
ERKAN; 2023’E GİDERKEN KIRŞEHİR’İN EN ÖNEMLİ PROJELERİNİ ANLATTI
 
“Kırşehir tarihinde hiç görmediği hizmeti AK Parti hükümetleri döneminde almıştır.” diyen Erkan, “Vatandaşlarımız bu hizmetlerden memnuniyetini son 16 yılda yapılan tüm seçimlerde AK Parti’yi destekleyerek göstermiştir. Tüm bu hizmetlere rağmen “Durmak yok, yola devam” hedefiyle hiç durmadan yeni projeleri, daha iyisini hedefleyerek vatandaşlarımızın istifadesine sunmak zorundayız.” dedi.
2023’e giderken Kırşehir’in bekleyen en önemli projelerini sıralayan Erkan, tüm bu projelerin hayata geçirilmesi hususunda hep birlikte çalışacağız sözünü veriyor.
 
 
• GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜ FAALİYETE GEÇECEK.
2017 Şubat ayında kurulma kararnamesi yayınlanan gümrüğümüz açılışa hazır hale gelmiştir. Kırşehir’de Gümrük Müdürlüğünün açılması ile birlikte ithal edilen canlı hayvanların gümrüklenme işlemi ilimizde yapılacak ve uygulama üreticimizin maliyetlerine ve istihdama olumlu yansıyacaktır. Şimdiden 3 ayrı müşavirlik şirketi Kırşehir’de şube açmak için başvurusunu yapmıştır. Böylece ilimizde dış ticaret mantalitesi gelişecektir.
 
• MESLEK YÜKSEKOKULU’NUN VE EĞİTİM FAKÜLTESİ’NİN BULUNDUĞU YERLEŞKE ÖĞRENCİ YURTLAR KAMPÜSÜNE DÖNÜŞTÜRÜLECEK.
Böylece üniversite öğrencilerinin şehir ve esnafla iç içe yaşaması sağlanacaktır.
 
• TÜM İLÇELERİMİZE ORGANİZE HAYVANCILIK BÖLGESİ KURULACAK.
İlimizin en önemli geliri hayvancılık olmakla birlikte halen bu iş ilkel tesislerde gelişi güzel yapılmış yarı modern işletmelerde sürdürülmektedir. Hayvancılığın daha da güçlenmesi ve tüm ilçelerde yapılması için organize hayvancılık bölgesi her ilçeye tesis edilecek. Bu yolla Kırşehir, ülkenin et ve damızlık merkezi haline getirilecektir.
 
• AHİ EVRAN-I VELİ KÜLLİYESİ TAMAMLANACAK.
• AHİ EVRAN VAKFI KANUNU ÇIKARILACAK
Hükümetimizin gündeminde bulunan ve taslağı hazırlanan vakıf kanunun meclisten geçmesi ile birlikte kurulacak olan vakıf sayesinde Ahiliğin daha iyi tanıtılması sağlanacaktır.
 
• KIRŞEHİR’İ HAYVAN SAĞLIĞI MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ.
Ülkemizde en fazla et üreten illerimizden birisi Kırşehir’dir. İthal edilen her üç hayvandan birisi burada bulunmaktadır. İşte bunun için üniversitemiz ziraat fakültesi bünyesinde  zootekniyi bölümü ve hayvan hastanesi kurulacak.
 
• ET ENTREGRE TESİSİ KURULACAK.
• BİOENERJİ ALANINDA YATIRMLAR YAPILACAK.
İlimiz hem hayvancılıkta hem de zirai üretimde hatırı sayılır bir yerde. Gerek biyo-dizel üretimi gerekse biyo-gaz üretimi için gerekli alt yapıya sahibiz. Bu alanda gerekli devlet desteğini sağlayarak yatımların yapılmasını teşvik edeceğiz.
 
• İLİMİZDE ET SÜT KURUMU KOMBİNESİ İLE BİRLİKTE SÜT İŞLEME TESİSİ KURULACAKTIR.
İlimizde ki hayvancılık sektörünün sadece et üretimi ile kısıtlı kalmaması damızlık üretimi, buza üretimi, süt üretimi alanlarında da yaygınlık göstermesi için Et ve Süt Kurumunun ilimizde bu yatırımları yapmasını sağlayacağız.
 
• JEOTERMAL SERACILIĞI YAYGINLAŞTIRACAĞIZ.
 
Mahmutlu ve Karakurt’ta ki jeotermal kaynaklarımızın üretime dönüştürülmesini sağlamak amacı ile ilimizde seracılık faaliyetlerimizi artıracak ve yeni istihdamlar oluşturacağız.
 
• KIRŞEHİR TERMAL TURİZMİN MERKEZİ OLACAK
Gerek şehir merkezinde ki jeotermal kaynaklarımız gerekse Karakurt’ta ki kaynaklarımız değerlendirilerek yeni termal tesisleri şehrimize kazandıracağız.
• CACABEY BİLİM MERKEZİNİ KURACAĞIZ.
Kırşehir nasıl 13. YY’da bir bilim merkezi olmuş; Aşık Paşayı, Ahi Evranı, Kaya Şeyhini, Süleyman Türkmaniyi, Şeyh Mesut Bin Osmanı, Hacı Bektaşı Veliyi yetiştirmiş ise şimdi de yeni alimleri yetiştirme zamanıdır.
• YAPIMI BAŞLAMIŞ OLAN YENİ CEZAEVİNİ TAMAMLAYACAĞIZ.
• HİZMET SEKTÖRÜNDE Kİ YATIRMLARA HIZ VERECEĞİZ.
İlimizde ki işsizliği kontrol altında tutabilmek için hizmet sektörü yatımlarını çoğaltacağız. Kaman Huzurevi, Akpınar Engelsiz Yaşam Merkezi, Çiçekdağı Yaşlı Bakım Merkezi, Kış Kampları Gündüz Bakım Ve Rehabilitsayon Merkezleri bu çerçevede planladığımız yatırımlar.
 
• İKİZARASI İKİNCİ KENTPARK PROJESİ, ORGANİZE SANAYİNE TEKNOPARK VE KAYSERİ YOLU ÜZERİNE TABİAT PARKINI YAPIYORUZ.
• KIRŞEHİR MERKEZDE Kİ KULLANILMAYAN KAMU BİNALARI YIKILARAK KATLI OTOPARKLAR İNŞA EDİLECEK.
• KIRŞEHİR SPOR DAHA GÜÇLENDİRİLECEK
Bu yıl 3. Lige çıkan Kırşehir Sporumuza maddi destekler sağlanacak, ona yakışır bir stadyum  ve sosyal tesisler inşa edeceğiz.
• YAMULA BARAJI SULAMA PROJESİNİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ.
Nevşehir, Kayseri, Yozgat ve Kırşehir’i kapsayan dev sulama projesinden en çok faydalanacak il Kırşehir’dir. 2023 yılında tamamlanması planlanan projenin her aşamasında takipçisi olacağız.
 
 
Kamuda 20 yıllık tecrübesiyle, birikimiyle en önemlisi de Kırşehir’e olan sevdasıyla bu şehir ve insanı için gece gündüz çalışacağına yönelik yüksek bir irade ortaya koyan ERKAN, son tahlilde milletin iradesiyle mazbatasını alarak hayaller kurduğu bu topraklardan, bu toprağın insanına hizmet etmek için yola çıktı. Biz de kendisine başarılar dileyerek yolu açık olsun diyoruz.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri