Boztepe SYDV’ Den Yaşlılara Ve Muhtaçlara Evde Bakım Projesi

Güncel 9 Haziran 2018 13:58
Videoyu Aç Boztepe SYDV’ Den Yaşlılara Ve Muhtaçlara Evde Bakım Projesi
A
a

Boztepe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), başlattığı projeyle yaşlı ve muhtaçlara evde bakım hizmeti sunmaya başladı.

Sosyal Devlet anlayışıyla farklı çalışmalara imza atan Boztepe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı,  “Yaşlılara ve Muhtaçlara Evde Bakım Projesi” kapsamında, İlçede tespit edilen Engelli, Yaşlı ve Muhtaç 26 Aileden oluşan Vatandaşa evde bakım hizmeti vermeye başladı. Proje kapsamında ilçe merkezi ve köylerde belirlenen bakıma muhtaç, engelli ve yaşlı vatandaşların tespiti ile üç görevli personelce evlerine gidilerek her türlü temizlik, bakım, yemek vb ihtiyaçları karşılanmaktadır. Boztepe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından geliştirilen proje, yalnız olarak yaşayan ve bakıma muhtaç yaşlılara modern çağın bir gereği olan insan onuruna yakışır hizmeti vermek ve sosyal hizmeti yaygınlaştırmayı esas almıştır.
Boztepe Kaymakamı Sedat Özdemir yaptığı açıklamada; Proje ile başlıca görevlerimizden olan; toplumun dezavantajlı kesimlerine ulaşmak, onlara destek olmak, onların sorunlarını çözüme kavuşturmak amacını taşımaktayız. Ayrıca “vatandaş devlet” kaynaşmasını sağlamak ve devletimizin sıcak yüzünü insanlara göstermek açısından bu projeye önem verilmektedir. Projemizin hayırlara vesile olmasını diler, Boztepe SYDV’mize bu projedeki gayretlerinden dolayı teşekkür ederim.” dedi.
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri