Boztepe'de TÜBİTAK Bilim Fuarı Açılışı Gerçekleştirildi

Güncel 11 Mayıs 2018 18:32
Videoyu Aç Boztepe'de TÜBİTAK Bilim Fuarı Açılışı Gerçekleştirildi
A
a

Boztepe Ortaokulu ve Şehit Mustafa Gevrek İmam Hatip Ortaokulu’nun düzenlemiş olduğu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları, Boztepe Ortaokulunun Z Kütüphane açılışı ve Teknoloji tasarım Resim Sergisi Boztepe halkının katılımı ile coşkulu bir şekilde yapıldı.

Açılış, Boztepe Kaymakamı Sedat Özdemir, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Çoban, İlçe Emniyet Amiri V. Cuma Erman, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Cemil Düğer ve Daire amirlerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
    TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında Boztepe Kaymakamı Sedat Özdemir bilim fuarında sunulan 41 projenin tamamını ilgi ile takip ederek öğrencilerden projeleri hakkında bilgiler aldı. Öğrencilere bilimin, insanları çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştıracağını, gelişmiş ülkelerle ancak bilim ile yarışılabileceğini vurgulamıştır. Fuar sonunda günün anısına Boztepe Ortaokulu Müdürü Aziz Maraşlı tarafından Kaymakam Özdemir’ e ilk Türk alfabesi olan Göktürk alfabesi ile isimlerinin yazılmış olduğu işlemeli porselen tabak hediye edildi.
      Boztepe Kaymakamı Sedat Özdemir açılışta görevli olan okul idarecileri, öğretmenler ve öğrencilere yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür etti.  
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri