Boztepe’de 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı Gerçekleşti

İlçelerimiz 11 Kasım 2017 11:08
Videoyu Aç Boztepe’de 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı Gerçekleşti
A
a

Cumhuriyeti'mizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yılında tüm yurtta olduğu gibi Boztepe’de de törenlerle anıldı.

        Anma töreni ilçe tören alanında bulunan Atatürk anıtına çelenk sunumları ile başladı. Ardından saat 09:05'de gerçekleştirilen 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti. 10 Kasım günü kamu kurum ve kuruluşlarında göndere çekili olan Türk Bayrakları yarıya indirildi.

        Törene Boztepe Kaymakamı Sedat Özdemir, Belediye Başkanı Ramazan Aydın, İlçe Protokol üyeleri, vatandaşlar, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Gazi Osman Öztürk Ortaokulu tarafından hazırlanan Anma Programı, ÇPAL toplantı salonunda gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gazi Osman Öztürk Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Zehra Bulduk tarafından yapıldı. Video gösterisi, şiirlerin okunması, Atatürk Oratoryosu, Mustafa Kemal Atatürk’ün sevmiş olduğu türkülerin söylenmesi ve öğrencilere verilen ödüllerle program sona erdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri