Bocce sahası huzurevi sakinlerinin maçıyla hizmete açıldı

Spor 9 Ekim 2017 10:49
Videoyu Aç Bocce sahası huzurevi sakinlerinin maçıyla hizmete açıldı
A
a

Bocce sahası huzurevi sakinlerinin maçında Kırşehir Huzurevi ikinci geldi.

Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce Alparslan Türkeş Huzurevinde kalan yaşlılar için yaptırılan bocce sahası turnuva ile hizmete açıldı. 
Turnuvaya, Yozgat, Sivas, Kırşehir, Amasya'nın Suluova ve Merzifon huzurevinde kalan yaşlılar katıldı. Turnuva sonunda Suluova Huzurevi şampiyon oldu. 
Final müsabakasını izleyen ve şampiyon olan takıma hediye veren Yozgat Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, sporcuları tebrik ederek başarılar diledi. 
Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli, bakanlıklarının huzurevlerinde aktif yaşlanma hedefine yönelik başlattığı bocce sporu için Alparslan Türkeş Huzurevinde saha yaptıklarını söyledi. 
Neşeli, sahayı turnuva ile hizmete açtıklarını aktararak, bocce sporunu yapan yaşlıları misafir ettiklerini belirtti.
Bocce sporu yapan 80 yaşındaki Mehmet Güven de huzurevlerini, daha önce yaşlılara yemek verilen, bazı ihtiyaçları temin edilen yer bildiğini ifade ederek, "Burada bunun öyle olmadığını gördük. Çok çeşitli faaliyetler yapılıyor. Bizi mutlu etmek için çalışıyorlar. Bocce sevilecek, yaşlıların yapılabileceği bir oyun. Bundan sonra daha çok oynayacağız." diye konuştu. 
Suluova Huzurevi'nden gelen  66 yaşındaki Ali İhsan Çöpellev de 3 yıl önce bocce ile tanıştığını söyledi.
Bocceyi ilk duyduğunda anlam veremediğini belirten Çöpellev, "Oynadıkça boccenin bize çok şeyler kazandırdığını gördüm. İlk başta yeni dostlar kazandırdı. Yeni yerler gördük, kalıcı dostluklar ediniyoruz. Bocce sporunun benzerini çocukken oynadığımı 'aşık'  oyununa benzetiyorum. Bizim için güzel bir oyun." ifadelerini kullandı. Turnuvada Kırşehir Huzurevi ikinci, Sivas Huzurevi de üçüncü oldu. Turnuvanın ardından huzurevi sakinleri Yozgat'ı gezdi. (AA)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri