Bir Yastıkta Kırk Yıl Geçiren Çiftler Yemekte Buluştu

Güncel 17 Mart 2018 12:03
Videoyu Aç Bir Yastıkta Kırk Yıl Geçiren Çiftler Yemekte Buluştu
A
a

Kırşehir Belediyesi tarafından başlatılan Bir Yastıkta Kırk Yıl Projesi kapsamında evlilikte 40 yılını doldurmuş 40 çift, yemekte bir araya geldi.

Örnek çiftlerin mutluluk sırlarını yeni kuşaklara aktarmayı hedefleyen Bir Yastıkta Kırk Yıl Projesi'nin ilk aşamasında uzun yıllar süren evliliğinin huzurunu yaşayan 40 çift, Ağalar Konağında düzenlenen yemekte konuk edildi.
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, yemekte yaptığı konuşmada, şehrimizde kırık yıl evliliğini tamamlamış, kırk çiftimizle birlikte bir araya gelelim istedik. Sizlerin evliliklerinizin kırkıncı yıl münasebeti ile tebrik edelim ve sohbet edelim istedik. Aile toplumun ve ülkemizin en önemli değerlerindendir. Aile kurumunun ayakta kalması, aile kurumunun yaşatılması özellikle bu günlerde her geçen gün maalesef zayıflıyor. Aile bağları her geçen gün biraz azalıyor. Boşanma olayları nerdeyse ülkemizde batı ülkeleri ile aynı noktaya gelmeye başladı. Toplumumuzun temeli olan ailenin korunması yaşatılması, bizim belediye olarak da görev ev sorumluluklarımızın arasında. Kırk yılını tamamlamış çiftlerle bir araya gelelim istedik ki basında ve sosyal medya da paylaşılsın ki gençlerde böyle görsün imrensinler, örnek alsınlar. Sizler örnek kişilersiniz. Ülkemiz için güzel evlatlar yetiştirdiniz. Peygamber efendimiz üç kişinin amel defteri kapanmaz diyor hadis şeriflerinde birincisi hayırlı evlat, hayırlı eserler bırakan, biride hayır hasenat yapanların amel defteri kapanmaz. Hayırlı evlat yetiştirmekte dünyada ki en önemli işlerden bir tanesi diye düşünüyorum.
Belediye Başkanlığında dokuz yılımızı tamamlıyoruz diyen Başkan Bahçeci,  Dokuz yılda birçok projeyi gerçekleştirdik. Kırşehir tarihte önemli yeri olan, çok köklü bir şehir. Bu şehrin güzelleşmesi, bu şehrin başarılı olması, bu şehrin yetiştirdiği çocuklarının başarılı olması Türkiye de örnek işlere imza atması Türkiye’nin geleceği açısından son derece önemli. Küçük hesaplar yaparak bu şehir hiçbir yere varamaz. Büyük düşünüp şehre vizyon katacak Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi, Güzler Evcil Hayvanlar Parkı ve Piknik alanı gibi Türkiye ‘de örnek gösterilen projeler. Yep yeni bir şehir inşaa ettik. Nasıl yaptık bunların hepsini? Hiçbir şeyden korkmadık, cesurca yaptık. Vizyonu olmayan insanlar bunu asla yapamazlar. Dokuz yıldır belediye başkanlığı yaparken kimseyi kimseden ayırmadık ve ayırmayız da. Yaptığımız hizmetlerde de ayrım yapmadan, bütün kesimlere hizmet ediyoruz. Hizmetin siyaseti olmaz. Esas olan vatanımızdır ve milletimizdir. Kırşehir Türkiye’nin bir mozaiği. Her toplumdan kesim insan gelmiş yerleşmiş. Türkiye’ye bakan Kırşehir’i görüyor. Sizin evlatlarınızda, bizim anne ve babalarımızda bu ülkeye hayırlı işler yapalım diye yetiştirdi. Sizler bizim büyüklerimizsiniz, başımızın tacısınız. Bu şehrin büyüklerisiniz size ne yapsak azdır. Sizden büyüklerimiz olarak bu şehrin evlatlarına sahip çıkın. Geleceğine sahip çıkın. Ayrıştırmaya, kavgaya, tartıştırmaya, dedikoduya, fitneye ihtiyacı yok. Herkes ne iş yapıyorsa en şekilde yapması vatan borcudur. Kim ki işini doğru yapmıyorsa vatan hainidir. Afrinde mücadele eden şehit ve gazi olan ana kuzularının hiç birinin hakkını ödeyemeyiz. Bütün derdimiz, tasamız, kavgamız mücadelemiz daha güzel bir Kırşehir inşaa etmek için. Kırşehir çok hızlı büyüyor ve daha da hızlı büyüyecek. Yeni yaptığımız imar planı ile çok büyüyen ve gelişen bir Kırşehir’i inşaa edeceğiz. Yeter ki sizler duanızı, desteğinizi bizden esirgemeyin bütün gayemiz inşallah güzel bir Kırşehir’i çocuklarımıza emanet edebilmek. Hepimiz gelip geçiciyiz. Bizden sonra gelen kişi hizmet çıtasını daha da yükseltmesi lazım. Şehre hizmet edenlere moral verin. Motive edin paçasını çekmeyelim. Hepinize sağlık sıhhat diliyorum. Allah herkese evliliğinde kırık yılı tamamlamayı nasip etsin.
Program sonunda Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci  kırık yılını doldurmuş çiftlere çeşitli hediyeler verdi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri