1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Bir Belediyede Eğitime Tam Destek Geldi! 7 Bin Lira Eğitim Desteği Verecek

Bir Belediyede Eğitime Tam Destek Geldi! 7 Bin Lira Eğitim Desteği Verecek

featured

Ümraniye Belediyesi’nden eğitime katkı geldi. Yeni üniversiteye başlayan ve Ümraniye’de ikametgah eden kişilere tam tamına 7 bin lira eğitim desteği vereceğini duyurdu. Eğitim desteğinin başvuruları ise 1 Aralık’a kadar belediyenin resmi sitesinden yapılacak.

Ümraniye Belediyesi yeni üniversiteli olan ve Ümraniye’de ikametgah eden öğrencilere 7 bin lira eğitim desteği veriyor. Başvuru ise belediyenin resmi sitesi üzerinden 1 Aralık 2023 tarihine kadar yapılacak.  Yeni üniversite kazanıp kaydını yaptıran ve Ümraniye’de ikametgahı olan bütün öğrenciler Ümraniye Belediyesi 7 bin lira eğitim desteği sağlayacak.

Ümraniye Belediyesi’nin Eğitime Destek Kampanyasına Kimler Başvuru Yapabilir?

Belediyenin sağladığı destek başvuruları resmi internet sitesi üzerinden 1 Aralık 2023 tarihine devam edecek. Öğrenciler, internet sitesinde bulunan başvuru formunu dolduracaklar ve formu dolduran öğrencilerin bilgileri kontrol edildikten sonra sonuçlar açıklanacak. Bu destekten devlet üniversitesini ve vakıf üniversitesini %100 burslu kazanmış lisan programında örgün öğretime yerleşmiş öğrenciler yararlanacak.

‘Destekler git gide artacak’

Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, bu sene üniversiteye yeni başlayan öğrencilere sunulacak eğitim desteğiyle alakalı, “Üniversiteye yerleşen sevgili gençler; eğer Ümraniye’de ikametgahınız varsa ve okulunuza kayıt olduysanız Ümraniye Belediyesi’nin resmi sitesi üzerinden başvuru formuna öğrenci bölgenizi yüklemeniz yeterli olacaktır. Başvurularınız incelendikten sonra 7 bin lira desteğimiz hesabınıza yatacak. Güle güle kullanın. Yüzünüzdeki gülümseme eksik olmasın” dedi.

 

 

 

Bir Belediyede Eğitime Tam Destek Geldi! 7 Bin Lira Eğitim Desteği Verecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir