Bilal Türk'ten Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Açıklaması

Güncel 10 Temmuz 2018 16:57
Videoyu Aç Bilal Türk'ten Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Açıklaması
A
a

Türk Eğitim-Sen Kırşehir Şube Başkanı Bilal Türk Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkında açıklamalarda bulundu.

Bilal Türk yaptığı açıklamalarda:Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi resmen başladı.Ülkemizin geleceği için hayırlı olmasını diliyorum.
Sayın Erdoğan’ın bugün yaptığı konuşmasında ifade ettiği şekilde “Bu ülkede insanların herhangi bir sebepten ötürü dışlandığı, ötekileştirildiği dönemler inşallah bir daha geri gelmemek üzere geride kalmıştır” taahhüdünün hayat bulacağı ve özellikle kamu yönetiminde liyakatin esas alınacağı bir yönetim anlayışının hakim kılınmasını temenni ediyorum.
YENİ MİLLİ EĞİTİM BAKANI PROF. DR. ZİYA SELÇUK'A HAYIRLI OLUSUN
Türk Eğitim-Sen Kırşehir Şube Başkanı Bilal Türk yayınladığı mesajda:"Sayın Ziya Selçuk’a yüklenmiş olduğu bu önemli sorumluluğunda başarılar diliyorum.
Duam odur ki, epey bir süredir eğitim hayatımızda yaşadığımız sıkıntıların giderileceği, sorunların çözümü için samimi gayret gösterileceği bir yeni dönemi yaşayalım.
Türk Eğitim Sen olarak tek beklentimiz; atama, terfi ve görevlendirmelerde liyakatın esas alındığı adil bir yönetim anlayışının MEB’de hakim kılınmasıdır. 
Bakanlık merkez ve taşra teşkilatlarının sendika/cemiyet/vakıf görünümlü çetelerden temizlenerek, eğitim çalışanlarının huzur içerisinde görevini yaptığı bir çalışma ortamının oluşturulması en büyük özlemimizdir.
İnanıyorum ki, bu irade ortaya konulabilirse Türk milli eğitiminin ve eğitim çalışanlarının yaşadığı problemlerin çözümü ve beklentilerin karşılanması anlamında ilk düğme doğru iliklenmiş olacaktır.
Bu başarılabilirse, bizim de, “Bizim ilkemiz, önce ülkemiz” şiarını rehber edinmiş Türkiye sevdalıları olarak, taşın altına değil elimizi gövdemizi koyacağımızın bilinmesini istiyoruz.
Sayın Selçuk’u tebrik ediyor, Türk milli eğitiminin geleceği için başarılı hizmetlere vesile olmasını içtenlikle temenni ediyorum." dedi. (Haber Merkezi)
 
 
1000
icon
Hızır 10 Temmuz 2018 23:37

Güzel

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri