Bilal Türk, MEB Yönetici Mülakat Sonuçlarını Değerlendirdi

Güncel 28 Haziran 2018 15:14
Videoyu Aç Bilal Türk, MEB Yönetici Mülakat Sonuçlarını Değerlendirdi
A
a

Türk Eğitim Sen Kırşehir Şube Başkanı Bilal Türk Genel, MEB yönetici mülakat sonuçları hakkında açıklama yaparak, yıllarda yaşanan ötekileştirmenin tam gaz devam ettiğini söyledi.

Türk Eğitim Sen Kırşehir Şube Başkanı Türk, söz konusu konu ile ilgili açıklamalarını ise resmi hesabında Kırşehirlileri bilgilendirmek için yayınladı.

Türk Eğitim Sen Kırşehir Şube Başkanı Türk, bir sözde sendika tarafından ince ayarla hazırlandığı anlaşılan puanlamalar yapıldığını kaydeden MEB’den sonuçların tüm valilikler tarafından liste halinde yayınlanmasını isteyeceklerini belirti. Türk ayrıca bir kampanya düzenleyeceklerini de belirterek Sayın Cumhurbaşkanı’na çağrıda bulunarak, “MEB teşkilatlarında KRİPTO FETÖCÜ bir yapının varolduğunu ve kendisinin de büyük önem verdiği toplumdaki milli birlik ve beraberlik ruhunu sabote ettiğini bildireceğiz.” dedi.

Türk açıklamasında şunları kaydetti: “MEB yönetici atama mülakat sonuçları açıklanıyor. Sonuçların neden liste halinde yayınlanmadığı ise ortaya çıktı; şu ana kadar gelen bilgilere göre, illerimizin çoğunda yıllardır yaşanılagelen ötekileştirme tam gaz devam etmekte.

Anlaşılıyor ki adeta, bir sözde sendika tarafından ince ayarla hazırlandığı anlaşılan puanlamalar yapılmış. Hangi okula kimin atanacağı ya da atanamayacağı milim milim hesap edilerek adaylara puanlar verilmiş.

Bugün öncelikle MEB’den sonuçların tüm valilikler tarafından liste halinde yayınlanmasını isteyeceğiz. Yayınlanmaz ise il il tespitlerimizi yapacak ve kamuoyu ile paylaşacağız.

Ve devamında da düzenleyeceğimiz bir kampanyayla sayın Cumhurbaşkanı’na çağrıda bulunarak, MEB teşkilatlarında KRİPTO FETÖCÜ bir yapının varolduğunu ve kendisinin de büyük önem verdiği toplumumuzdaki milli birlik ve beraberlik ruhunu sabote ettiğini bildireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanı’nın, kendisinin de defalarca dile getirdiği eğitimdeki aksamaların öncelikli nedeninin, liyakat esası yerine “benim adamım” esasına göre atanan yandaş beceriksiz yöneticiler olduğunu bir kez daha duyuracağız. Ve sayın Cumhurbaşkanı’ndan MEB teşkilatlarına çöreklenmiş bu kripto yapıyı temizlemesini isteyecek, aksi halde Türkiye’mizin yakalamış olduğu YENİ DÖNEM RUHU’nun asla hayat bulma imkanının olamayacağını bildireceğiz.

Yeter artık! Eğitim camiası bu ayrımcılığı ve ötekileştirmeyi artık kaldıramayacaktır. Çocuklarımızın geleceğini inşa eden eğitim hayatımız, birilerinin pis koltuk iştahının tatmin aracı değildir. İşte bir örnek: Bursa’da bir öğretmenimiz, Eğitim Yönetimi alanında tezli yüksek lisans mezunu ve aynı alanda doktora öğrencisi. Müdür Yardımcısı olmak için girdiği mülakatta yetersiz görülerek geçen yıl 41,2 puan alıyor, bu yıl ise 44,6 puan veriyorlar.(Bu bindelik puanları, muhterem komisyon üyeleri hangi terazilerinde tartmışlar, bu da ayrı bir merak konusudur) Ayıptır! İşte bir başka örnek daha: Yüksekova’da PKK’ya karşı aslan gibi durmuş öğretmenimiz, memleketi Samsun’a geldikten sonra yazılı sınava giriyor 80 puan alıyor; ama mülakatta 55,6 puanla geride bırakılıyor. Şu durumda, pkk mı daha zalim, mülakat ahlaksızlığı mı? Hiç kimsenin, eğitim camiasına bu utancı yaşatmaya hakkı yoktur! Bu rezilliğe müdahale etmesi gerekenlerin de suskun kalmaya hakkı yoktur..

1000
icon
Kadir 29 Haziran 2018 11:27

Saýin başkan meb kadar önemli olan bir kurum olan üniversitemizdeki görevde yukselmedeki yapilan mulakat haksizligini ne zaman dile getirir acaba

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri