BESYO Öğrencileri Turnuvalardan Derecelerle Döndüler

Güncel 4 Nisan 2018 14:15
Videoyu Aç BESYO Öğrencileri Turnuvalardan Derecelerle Döndüler
A
a

Ahi Evran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri sportif başarılarına yenilerini ekleyerek Ahi Evran Üniversitesinin ismini duyurmaya devam ediyor.

22–25 Mart 2018 tarihleri arasında Bursa'da düzenlenen Genç Erkekler Greko-Romen Türkiye Güreş Şampiyonası ile Çorum'da düzenlenen Genç Erkekler Serbest Türkiye Güreş Şampiyonasına katılan öğrencilerimiz, şampiyonalardan derece ile döndüler.

Bursa'da düzenlenen Genç Erkekler Greko-Romen Türkiye Güreş Şampiyonasında 130 kiloda Yakup Yerlikaya Türkiye 2.si, Tevfik Çevik Türkiye 3.sü oldu.

Çorum'da düzenlenen Genç Erkekler Serbest Türkiye Güreş Şampiyonasında ise 61 kiloda Bekir Can Türlek Türkiye 2.si olurken Muammer Kılıç Türkiye 3.sü oldu. Serbest stilde 65 kiloda  Ali Akıl Türkiye 3.sü olurken 125 kiloda M. Aybars Karabulut ise Türkiye 3.sü olmayı başardı.

Farklı alanlarda başarılar elde eden öğrencilerimiz madalyaları toplamaya devam ediyor. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü 1. sınıf öğrencisi Kübra Kıyı 16-18 Mart 2018 tarihleri arasında Ukrayna’da yapılan Uluslararası Turnuvada Bronz Madalya kazanarak üniversitemizi temsil etti. Ayrıca Polonya’da düzenlenen Felixxtan Boks Turnuvasında ise Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Ayşe Çağırır 3. oldu

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri