Bestelediği 'Zeytin Dalı Marşı'nı Mehmetçiğe okudu

Güncel 12 Şubat 2018 16:36
Videoyu Aç Bestelediği 'Zeytin Dalı Marşı'nı Mehmetçiğe okudu
A
a

Bestelediği 'Zeytin Dalı Marşı'nı Mehmetçiğe okudu

Kırşehirli sanatçı İdris Altuner, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan sınır ötesi operasyonu için bestelediği 'Zeytin Dalı Marşı'nı sınırda görev yapan askerlere okudu.
Mehmetçiğe destek olmak adına Şehit Aileleri Derneği, Malul Gaziler Derneği, Muharip Gaziler Derneği ve Uzmanlar Federasyonu ile birlikte başlatılan 'Ana Ocağından Peygamber Ocağına' projesi kapsamında sıfır noktasına giden sanatçı Altuner, Mehmetçiğin duygusunu kelimelerle ifade etmenin zor olduğunu söyledi.
Kırşehir'den 3 gün önce sıfır noktasına hareket eden Kırşehir heyetinin arasında olan İdris Altuner, duygularını düzenlenen basın toplantısında paylaştı. Altuner, "Kırşehir'den hareket edip sınırda Mehmetçiğe destek olmak istediğimiz bu süreçte moral vermek adına yaptığımız 'Zeytin Dalı Marşı'nı Mehmetçiğe sıfır noktasında okumak nasip oldu.
Sözleri Mehmet Hacı İsmailoğlu'na bestesinin ise bana ait olduğu marşı Şehit Aileleri Derneği, Malul Gaziler Derneği, Muharip Gaziler Derneği ve Uzman Çavuşlar Federasyonu başkanlarının da olduğu sıfır noktasında okuduk. Ümit ediyorum ki, harekatımız ve götürdüğümüz milli bilincin Mehmetçiğimize ufakta olsa katkısı olmuştur. Duruşumuz içerisinden geçtiğimiz önemli süreçte 'devletimiz ve milletimizin yanında olmak Mehmetçiğe ise moral açısından katkıda bulunmaktır' dedi.
Her rütbeden sıfır noktasında askerlerle görüştüklerini de anlatan Altuner, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Her rütbeden askerlerimiz vardı. Herkes işinin başındaydı. Biz, onlara Anadolu'nun bir çok bölgesinden kucak dolusu selam götürdük. Onlar marşı okurken çok duygulandılar. Hissettirdiğimiz milli şuur onları ve bizleri de duygulandırdı. Kimisi göz yaşını tutamadı. Kimisi ise duygularını 'ağlayacaktım' kelimesi ile ifade etti. Bizler herkes adına oradaydık. Ulusal anlamda orada olmak önemli emeği geçen herkese teşekkür ederiz."
Kırşehir heyeti, 9 Şubat tarihinde Valilik önünde düzenlenen törenin ardından sınır bölgesine aralarında Şehit Aileleri Derneği, Malul Gaziler, Muharip Gaziler, Uzmanlar Federasyonu ve gazetecilerin de olduğu bir grupla hareket etmişti. (İHA)

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri