Belediye İlaçlama Faaliyetlerine Devam Ediyor

Güncel 8 Şubat 2018 18:04
Videoyu Aç Belediye İlaçlama Faaliyetlerine Devam Ediyor
A
a

Kırşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan ilaçlama faaliyetleri devam ediyor.

   Kırşehir Belediyesi olarak halkın daha rahat bir yaşantı sürdürebilmesi için başlatılan yeni dönem larva ilaçlama çalışmaları Konternırlar, kanal içleri, akarsular kenarları ile çeşitli gübrelik alanlarda yapılıyor. Tespit edilen noktalarda ilaçlama çalışmaları kapsamında periyotlar halinde etaplara ayrılarak çalışma yapılıyor. 

     Şehrimizde haşerelerin üreme kaynağı olan sulak yerlerin karasinek ve sivrisinek larvalarına karşı ve park bahçe alanlarını da keneye karşı ilaçlama faaliyetlerinin yapıldığını belirten Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci , “ Temizlik faaliyetleri Belediyemizin ilk öncelik verdiği konulardan biridir. Belediye olarak halk sağlığını korumak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz.  

Başkan Bahçec, Veteriner İşleri Müdürlüğümüz tarafından ilaçlama çalışmaları sayesinde bu bölgelerdeki uçkun, larva, karasinek ve sivrisinek gibi haşerelere karşı mücadelemiz devam ediyor. Halkımızın rahat bir yaşam sürdürebilmesi için Veteriner İşleri Müdürlüğümüz gerekli tedbirleri alarak düzenli bir çalışma programı ile halkın sağlığı için çalışıyorlar. 

 Vatandaşlarımız da, Kırşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün 212 92 66 nolu telefonunu veya 214 1010 numaralı telefondan Ak Masa’yı arayarak ilaçlama konusunda her türlü yardımı alabilir ”dedi. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri